Advert

İşte BDP Aday Adayları

Aday adaylığı sürecinin başlamasıyla BDP'de Mardin'de büyükşehir Belediye Başkanlığına aday müracaatları başladı.

İşte BDP Aday Adayları
İşte BDP Aday Adayları
Bu içerik 4474 kez okundu.

Büyükşehir Belediyesi için BDP'de 5 aday adayı müracaat etti.

30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde ilk kez Büyükşehir Belediyesi statüsüyle başkanlık yarışı yapılacak Mardin’de seçimlerin iki fovari partisinden biri olan BDP'de Büyükşehir Belediye Başkanlığı için şu ana kadar 5 adayı adayının resmi müracaatta bulunduğu öğrenildi.

DTK Eş Başkanı Ahmet Türk'ün yeğeni Nevroz Türk, Nusaybin eski Belediye Başkanı Dr. Mehmet Tanhan, Eski Milletvekili Osman Özçelik, eski İl Başkanı Cemal Veske ile Habat Yıldırım Büyükşehir belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatlarını gerçekleştirdikleri belirlendi.

Aralarında sivil toplum örgütleri temsilcileri, partili yöneticilerin de bulunduğu 25 kişiden oluşan yerel komisyonun aday adaylarının isimleri üzerindeki tespit ve değerlendirme çalışmalarını sürdürdükleri, tespit çalışmasının ardından Ankara'da yapılacak son tespit ve onay çalışmasının ardından uygun ismin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanacak

İsimlerin arasında DTK Eş Başkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk'ün de isminin geçtiği ve değerlendirmelere Ahmet Türk'ün de tabi tutulacağı öğrenildi.

 

İşte BDP Kızıltepe Belediye Başkan aday adayları

30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde Barışve Demokrasi Partisinden (BDP) Kızıltepe belediye başkanlığı için başvuran aday adayı sayısı 10’a yükseldi.

Üç dönemdir Kızıltepe’de Belediye başkanlığını kazanan BDP, bu seçimlerde de iddialı. Kızıltepe Belediye başkanlığına kesin gözüyle bakan BDP yönetimi seçimden çok hangi adayı göstereceği konusunda zorlanacağa benziyor.

Başvuru sürelerinin uzatıldığı BDP’de şimdiye kadar başvuran aday adayları ise şu isimlerden oluştu.

Haşim Baday, Adil Başaran, Abdullah Akikol, Baran İlhan, Mustafa Akgül, İsmail Asi, Veysi Abdulsemadoğlu, Zeynettin Unay Ömer Turgay ve İsmail Atli.

BDP eski ilçe başkanı Gurbet Tekin’in de adaylık için başvurduğu ancak daha sonra adaylığını geri eçktiği iddia edilirken. Başkanlık için aday olacağı açıklanan Belediye Meclis üyesi Leyla Salman ise Sitemize yaptığı açıklamada aday olmadığını belirtti.

bdp mardin belediye aday seçim kızıltepe
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Protein Ağrılıklı Beslenme Kalp Sağlığınızı Etkileyebilir
Protein Ağrılıklı Beslenme Kalp Sağlığınızı Etkileyebilir
Cildiniz Alarm Vermesin İstiyorsanız!
Cildiniz Alarm Vermesin İstiyorsanız!