Advert

Kızıltepe’de 10 bin paket kaçak sigara ve uyuşturucu madde ele geçirildi

Kızıltepe’de 10 bin paket kaçak sigara ve uyuşturucu madde ele geçirildi
Kızıltepe’de 10 bin paket kaçak sigara ve uyuşturucu madde ele geçirildi Ekspres
Bu içerik 556 kez okundu.

Kızıltepe’de 10 bin paket kaçak sigara ve çeşitli miktarlarda uyuşturucu maddeler ele geçirildi.


Mardin Kızıltepe ilçesinde Polis’in yaptığı denetim ve aramalarda 10.010 paket kaçak sigara ve değişik miktarlarda çeşitli uyuşturucu madde ele geçirildi. Olaylarla ilgili olarak gözaltına alınan 39 şahıstan 11’i tutuklandı.


Mardin Emniyet Müdürlüğü tarafından operasyonlar ile ilgili yapılan basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi:

Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları ile Kızıltepe ilçemizde “Kaçakçılık olaylarının önlenmesi ve uyuşturucu madde ticaretinin engellenmesi” yapılan çalışmalar neticesinde;

-          İpekyolu üzerinde yapılan yol uygulaması sırasında dur ihtarına uymayarak kaçan bir araç ekiplerimizce gerçekleştirilen kovalamaca sonucunda çağıl köyü mevkiinde terk edilmiş vaziyette bulunmuş ve araç içerisinde yapılan aramalarda; 10.010 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiş olup, yapılan araştırmalar sonucunda aracı kiralayan ve sigara kaçakçılığı yaptığı tespit edilen 1 şahıs gözaltına alınarak hakkında gerekli yasal işlem başlatılmıştır.

-          Uyuşturucu satıcılarına yönelik gerçekleştirilen denetimlerde, farklı tarihlerde 25 ayrı yakalama neticesinde 42 Fişek Eroin, 107,5 gram eroin, 0,3 gram Metamfetamin, 16,7 gram toz esrar, 27,8 gram kubar esrar ve 4 adet Ecstasy maddesi ele geçirilmiş ve toplam 29 uyuşturucu madde kullanıcısı şahıs yakalanmıştır. Haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte sevk edilmiş oldukları adli makamlarca 5 şahıs tutuklanmıştır. Yakalanan şahısların alınan ifadelerinin ardından, uyuşturucu satıcısı oldukları tespit edilen 10 şahsın yakalanmasına yönelik eş zamanlı olarak operasyon gerçekleştirilmiş ve 10 şahıs yakalanarak göz altına alınmıştır. Yakalanan şahıslar Adli makamlara sevk edilmiş olup 6 şahıs tutuklanmış, 1 şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış, 3 şahıs ise serbest bırakılmıştır.

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
En Çok Biz Unutuyoruz
En Çok Biz Unutuyoruz
GÜNDE ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZON İZLİYORUZ
GÜNDE ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZON İZLİYORUZ