Advert

Köy Okulundaki 41 Öğrenciye Giyim ve Kırtasiye yardımı yapıldı.

Köy Okulundaki 41 Öğrenciye Giyim ve Kırtasiye yardımı yapıldı.
Köy Okulundaki 41 Öğrenciye Giyim ve Kırtasiye yardımı yapıldı. Ekspres
Bu içerik 1835 kez okundu.

Köy Okulundaki 41 Öğrenciye Giyim ve Kırtasiye yardımı yapıldı.

 

Kızıltepe ilçesine bağlı Ilıca Mahallesinde bulunan köy ilkokulunun 41 öğrencisine Mont, Bot ve Kırtasiye desteğinde bulunuldu.

 

Mardin Kızıltepe ilçesi Ilıca Mahallesi (Rasulhemmam Köyü) Ilıca ilk okulunda eğitim-öğretim gören 41 öğrencinin kışlık giyim ve Kırtasiye ihtiyacı hayırseverler tarafından karşılandı. Çocuklar kendilerine hediye edilen Mont, Bot ve Kırtasiyelerin sevincini yaşadılar.

İstanbul merkezli ticari faaliyet yürüten Eminevim şirketler grubu tarafından şirket bünyesinde kurulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübünden bir ekibin beraberlerinde getirdikleri yardımlar Kızıltepe Milli Eğitim şube müdürleri Abdulkadir Gümüş ile Mehmet Akdağ’ın katılımı ile Ilıca İlkokulunda dağıtım töreni düzenlendi. 41 Öğrenciye Montlerı ve Botları kulüp üyeleri tarafından dağıtılırken Kızıltepeli iş adamı Mehmet Ali Çeçen tarafından alınan Kırtasiye yardımları kendi tarafından dağıtıldı.

 

Kızıltepe Milli Eğitim şube müdürleri Abdulkadir Gümüş yardım dağıtımında yaptığı açıklamada, İstanbul’dan buraya kadar gelip çocukları sevindiren destekte bulunan konuk ekibe teşekkür ederken,  Eminevim şirketler grubu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulüp Başkanı Ersin Serdar’da yaptığı açıklamada, “İstanbul’dan Eminevim şirketler grubu vasıtası ile buraya ulaştık. Şirketimiz elbirliği sistemi ile 26 yıldır Türkiye’de ticari faaliyet yürütmekte. Şirketimiz kendi içerisinde de oluşturmuş olduğu sosyal yardımlaşma kulübü, Türkiye genelinde ulaşılmayan noktalara hem maddi hem manevi olarak ihtiyaçlarını karşılamak için kuruldu. Biz bugün günü birlik Mardin’i tercih ettik. Daha öncede arkadaşlarımız çalışmalar yaptı. Şu an ihtiyaç olduğunu gördüğümüz için buraya geldik. Önümüzdeki çalışmalarda yine Mardin’e yer ayırmayı düşünüyoruz. Çünkü burada çok güzel karşılandık. Öğrencilerimiz çok şeker çok tatlı insanlar. Halkımız, Mardin halkı da aynı şekilde. Herkese çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Ilıca ilkokulu okul öncesi öğretmeni Feride Boran ise okullarında yapılan yardımlar ile ilgili şunları söyledi. “Bu gün bir cumartesi günü ama biz yine okuldayız. İstanbul’dan misafirlerimiz var. Sesimizi duyurabilmişsek bu kadar. Çocuklarımıza bot ve mont yardımı yapmak için gelmişler. Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Bize ta İstanbul’dan gelip bizi düşünüp, çocukları düşünüp bu saatte buraya geldikleri için çok teşekkür ederiz. İnşallah başka okullarda yardımlarını ulaştırırlar. Biz çok memnun kaldık.”

Okulda yardım verilen öğrenci Velilerinden Fatma Kurtcebe’da çocukları sevindiren hayırseverlerle teşekkür ederek, “Buraya öğrencilerimiz için getirilen tüm hediyeler için çok teşekkür ediyorum. Bütün öğrencilerimiz çok sevindi emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.”

Dağıtılan Mont ve Bot yardımların yanı sıra Kırtasiye yardımını üstlenen Aşiti Aşiretinden Mehmet Ali Çeçen ise konuşmasında, “Bize bu tür yardımlar yapan kurum ve kuruluşlara çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin bu tür içten sevgilerine hepimiz şahit olduk. İstanbul’dan buraya kadar bizim öğrencilerimizi giydirip sevindirdikleri içinde ayriyeten arkadaşlarımıza teker teker teşekkür ediyorum. Ben de onlara ek olarak öğrencilerimize kırtasiye yardımında bulundum. Öğrencilerimizin geleceği için eğitim önemli. Tüm öğrencilerin eğitimde birlik olmaları içim okumaları için elimizden geleni yapmamızın mümkün olduğunu düşünüyorum. Herkesi Mardin’e Kızıltepe’ye yardıma ihtiyacı olan öğrencilerimize yardım için bekliyoruz."

Mehmet Halit Solhan.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
En Çok Biz Unutuyoruz
En Çok Biz Unutuyoruz
GÜNDE ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZON İZLİYORUZ
GÜNDE ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZON İZLİYORUZ