Huzur Sokağı Halkın Hizmetinde


Bu haber 2017-12-27 10:54:49 eklenmiş ve 662 kez görüntülenmiştir.

Huzur Sokağı Halkın Hizmetinde

 

Cumhuriyet meydanında başlatılan çalışma ile huzur sokağı adı verilen renkli masa, sandalyeleri ve şemsiyeleri ile sokak halkın ilgi odağı oldu.

 

Kızıltepe Belediyesi tarafından vatandaşların dinlenebileceği huzurlu bir alan oluşturmak amacıyla Cumhuriyet Meydanına çıkan bir sokak Huzur Sokağı’na dönüştürüldü. Yapımı kısa zamanda tamamlanan Huzur Sokağı vatandaşların hizmetine açıldı.

Son olarak Cumhuriyet Meydanı’na yaptığı Huzur Sokağıyla dikkatleri üzerine çeken Kızıltepe Belediyesi çalışmalarına hızla devam edeceklerini ve yaptıkları her çalışmayla vatandaşların takdirini toplamaya devam ettikleri açıklandı.

Halkın hizmetine açılan Huzur Sokağı Alanına vatandaşların oturması için ahşap banklar ile yere sabitlenmiş masa ve sandalyelerle donatıldı. Çeşitli renklere boyanan Masa ve sandalyelerle uyumlu olarak sokak renkli şemsiyelerle bambaşka bir görünüme kavuşturuldu. Sokağa sanatsal çalışmalar yapılarak, ardından nazar boncuklu desenle boyandı.  Alana ahşap saksılarda Ağaç ve çiçekler ile çevre temizliği için çöp kutuları yerleştirilirdi.

 

Vatandaşların sohbet edebileceği aynı zamanda kendilerini rahat ve huzurlu hissettiği Huzur Sokağı vatandaşlardan büyük beğeni aldı.

 

 

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,