Advert

Mardin Valisi Yaman Kızıltepe’de inceleme ve çalışmada bulundu.

Mardin Valisi Yaman Kızıltepe’de inceleme ve çalışmada bulundu.
Mardin Valisi Yaman Kızıltepe’de inceleme ve çalışmada bulundu. Ekspres
Bu içerik 1261 kez okundu.

Mardin Valisi Yaman Kızıltepe’de inceleme ve çalışmada bulundu.

 

Mardin Valisi Mustafa Yaman Kızıltepe’de esnaf ziyaretlerinde bulunup STK’ler ile bir araya geldi.

 

Vali Yaman, Toplantıda Valilik ve Belediye çalışmaları hakkında çeşitli açıklamalarda bulunup esnaf ziyaretlerinde bulundu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü sosyal tesislerinde düzenlenen toplantıya Mardin Valisi Mustafa Yaman, Kızıltepe Kaymakamı Ahmet Odabaş, AK Parti İlçe Başkanı Faruk Kılıç ,Kızıltepe Meslek Odaları, STK temsilcileri ve Muhtarların katılımı ile gerçekleştirildi.

Mardin Valisi Mustafa Yaman toplantıda, yaptığı konuşmada asayişin sağlanmasına yönelik çalışmalar yürüttüklerini ve bunun devam ettiğini belirterek bunun sonucu da bölgeye yatırımların artmaya başladığını sağlanan huzur ve güven ortamının Turizme da yansıdığını 4 ay süren Turizm mevsiminin bu yıl daha uzun süreli olarak Mardin’e ve esnafa katkı sunduğunu belirten ve bunun 12 ay’a yayılması için çalıştıklarını ve girişimlerde bulunduklarını söyleyen Yaman Türkiye kupası Bayan basketbol finallerin Mardin'de yapılacağını örneğini vererek şimdiden bu otellerde rezervasyonların yapılmaya başlandığına dikkat çekti.

İl genelinde bin kilometrelik sıcak asfalt çalışması yapıldığını, 30’unun Kızıltepe’de olmak üzere inşaatı devam edenler ile birlikte 100 tane taziye evinin yapıldığını ve taziye evlerinin yapımına 2018’de devam edeceklerini belirterek bir kısmı Kızıltepe’de olmak üzere 200 taziye evinin daha yapılacağının müjdesini verdi.

Toplantıda soruları da cevaplayan Mardin Valisi Yaman önem sırasına göre bütün ihtiyaçları gidermeye çalışacaklarını ve yapılan hizmetlerin de Belediyenin mevcut bütçesinden karşılandığını belirtti. Büyükşehir Belediyesini 650 Milyon lira borç ile devraldıkları buna rağmen israfın önüne geçerek kendilerinden önceki mevcut bütçe ile vatandaşa hizmet götürdüklerini bunun yanında Belediyenin borçlarını yapılandırıp 90 milyon lira belediyenin borcunu ödediklerini söyledi.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ahmet Odabaş ise ilçede başlatılan çalışmalar kapsamında 120 km sıcak asfalt ve 120 Km sati kaplama yapıldığını ayrıca Doğal gazın şehir merkezine ulaşması için Mardin üç yolundan şehre doğru eski hastane ve Şanlıurfa caddelerine birer ana hat çekilmesi girişiminde bulunduklarını belirtti. Odabaş ayrıca Kızıltepe Devlet hastanesindeki asansörlerin güvenli olmadığından dolayı kullanılmadığını bu yıl yeni asansörler ile değiştirileceğini ve bunun içinde ödeneğin çıktığını söyledi.

Toplantının ardından yeni yapılan Muhtarlar binasına geçerek İlçe Kaymakamın Odabaş ile incelemelerde bulunan Vali Yaman ve beraberindekiler daha sonra esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlar ile sohbet edip sorunlarını dinledi.


Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
En Çok Biz Unutuyoruz
En Çok Biz Unutuyoruz
GÜNDE ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZON İZLİYORUZ
GÜNDE ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZON İZLİYORUZ