Advert

Kızıl-Kader 500 Aileye Yardım Çeki Dağıttı

Kızıl-Kader 500 Aileye Yardım Çeki Dağıttı
Kızıl-Kader 500 Aileye Yardım Çeki Dağıttı Ekspres
Bu içerik 1838 kez okundu.

Kızıltepe Lider Kadın Derneği 500 Aileye Hediye Çeki Dağıttı.

 

Mardin Kızıltepe ilçesinde faaliyet yürüten Kızıltepe Lider Kadın Derneği yardıma muhtaç 500 aileye hediye çeki dağıttı.

 

Dezavantajlı aile ve bireylere yönelik Sosyal, Kültürel ve eğitim amaçlı faaliyetler yürüten Kızıltepe Lider Kadın Derneği (Kızıl-Kader) SYR 1027 Projesi kapsamında, Kızıltepe Muhtarlar Derneği iş birliğiyle gerçekleştirdiği Sosyal Destek Çalışmasında, ilçe merkezinde bulunan 16 mahalle muhtarıyla birlikte yürüttüğü çalışmada aralarında Suriyeli ailelerinde bulunduğu yardıma muhtaç 500 aileye 200 TL değerinde hediye çeki dağıttı.

 

Edinilen bilgiye göre Merkez 16 Mahalle muhtarı ile yürütülen Sosyal Destek Çalışmasında her muhtar kendi mahallesinde ikamet eden ihtiyaç sahibi aileleri tespit ederek Kızıltepe Lider Kadın Derneğine bildirildi. Belirlenen yardıma muhtaç 500 aileye merkez mahalle muhtarlarının da katılımı ile aile başına 200 TL. Değerinde hediye çeki dağıtıldı.

 

Kızıl-Kader başkanı Leyla Onur Yanar yapılan çalışmayla ilgili yaptığı açıklamada, “SYR 1027 Projesi kapsamında Kızıltepe Muhtarlar Derneği ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışma sonucunda gerçekleştirdiğimiz Sosyal Destek Çalışmasında belirlenen yardıma muhtaç 500 aileden 150 ailenin hediye çekleri bu gün itibariyle Muhtarlarla birlikte Lider Kadın Derneğinde ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Diğer hediye çekleri ise Muhtarlarımızla birlikte önümüzdeki hafta dağıtılması planlanmaktadır. Aynı zamanda muhtarlarımızla derneğimizi gezerek, çalışmalarımız hakkında kendilerine bilgi verildi. Bu çalışmada emeği geçen tüm Muhtarlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

 

Lider Kadın Derneğinde yapılan yardım çeki dağıtımına katılan Kızıltepe Muhtarlar Derneği üyesi merkez mahalle muhtarları ise “Burada bir hayra şahit olduk, yardıma muhtaç Suriyeli vatandaşlar dahil bazı ailelere yardım çeki dağıtıldı ve bir insan olarak bir vatandaş ve bir muhtar olarak çok gururlandık, çünkü nerede hayırlı bir çalışma ve insanların yüzünün gülmesine mutlu olmasına sebep olan bir çalışma varsa bu biz muhtarları da fazlasıyla mutlu ediyordur. Bilindiği üzere bu derneğin kuruluş amacı memleketimizde yaşayan Suriyeli vatandaşlarımızla örf ve adetlerimizin pekişmesi ve birbirlerimize sevgi ve saygı göstererek huzurlu bir şekilde yaşamaktır. Bu derneğin bir diğer amacı kadınlarımıza öncelik verilmesi orada her türlü meslek sanatın öğretilmesi ve aktivitelerin yapılmasıdır. Böyle bir derneğin açılmasına öncelik yapan Dernek başkanı Leyla Onur Yanar Hanımefendiye ve tüm çalışma arkadaşlarına tüm merkez muhtarlarımızın ve Kızıltepe halkımızın adına şükranlarımızı sunuyoruz.” Şeklinde açıklamada bulundular.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
En Çok Biz Unutuyoruz
En Çok Biz Unutuyoruz
GÜNDE ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZON İZLİYORUZ
GÜNDE ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZON İZLİYORUZ