‘Gazeteciler Günü’ etkinlikleri


Bu haber 2018-01-10 22:38:02 eklenmiş ve 325 kez görüntülenmiştir.

 

‘Gazeteciler Günü’ etkinlikleri

 

Mardin de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle çeşitli program ve ziyaretler gerçekleşti.

 

Mardin il genelinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, çeşitli proğram, etkinlikler ile kutlandı. Gazeteciler Cemiyetlerine ve gazetecilere çeşitli ziyaretlerin gerçekleştirildiği günde Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman il genelinde görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

 

Park Hastanesinden Gazetecilere ücretsiz Check-Up

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Özel Mardin Park hastanesi Gazetecilere ücretsiz Check-up hizmeti verdi.

Özel Mardin Park hastanesi Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü Sadettin Ersöz tarafından karşılanan gazetecilere Check-Up’tan geçirildiler.

Gece gündüz görevlerinin başında olan gazetecilerin sağlıklı bir bünyeye sahip olmaları için kurumsal olarak imkanları dâhilinde destek olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Ersöz, “Halkın haber alma hakkını zor şartlar altında yerine getiren basın mensupları kamuoyunu gelişmelerden haberdar etme adına önemli bir kamu görevini yerine getiriyorlar. Bu özel günlerinde Mardin’de görev yapan basın mensuplarımızın sağlıklı bir bedene sahip olmaları ve bunu sosyal yaşamlarına da pozitif anlamda yansıtabilmeleri açısından kurumsal olarak bir nebze de olsa katkıda bulunmak istedik.” Söyledi.

 

Vali Yaman gazetecilerle bir araya geldi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman bu kapsamda İl genelinde görev yapan gazeteciler ile bir araya geldi.

Bir otelde düzenlenen buluşmada gün ile ilgili görüşlerini açıklayan Yaman, gazeteciliğin zor bir meslek grubu olduğunu kaydetti.

Gazeteciliği mesai mefhumu olmadan stresli bir meslek olduğunu vurgulayan Yaman, “Gazetecilik zor bir meslek grubu. Mesai mefhumu olmadan hem stres hem zor şartlarda bir kamu görevi ifa ediyorlar. Yerel, ulusal ve uluslararası gazetecilik günümüzde artık çok önemlidir. Çünkü insanlar olan bitenden muhakkak haberdar olmak istiyor. Bu nedenle bu sektörde çalışan emek veren, gayret gösteren bir sürü arkadaşımız ve dostumuz çok kısa sürede bilgilendirilmek üzere haber yapıyorlar.” Diyen Yaman aynı zamanda İdareciler günü olarak da kutlanan 10 Ocak tarihinin Gazeteci günü olarak da kutlanmasının güzel bir tesadüf olduğunu belirterek “ Biz bürokratlar gibi mesai sınırlaması hafta sonu, bayram tatili olmayan gazeteci arkadaşlarımız İnşallah daha iyi şartlarda çalışırlar. Ama çalışan gazeteciler biliyor ki bu meslek kolay değil. Hem kamu hizmeti yapacaksınız hem tarafsız ve objektif olacaksınız. Hem de çok kısa sürede vatandaşa bilgi paylaşımında bulunacaksınız. Bu vesileyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Proğram bitiminde bir grup gazeteci ile Mardin genelinde büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları çalışmaları hakkında sohbet eden Yaman gazetecilerin çeşitli sorularını cevapladı.

Ayrıca çeşitli Özel ve Tüzel kurum ve kuruluşları ve STK temsilcileri, Gazeteciler Cemiyetlerini ziyaret ederken bir kısmı da mesaj ve telefon yoluyla gazetecilerin günlerini tebrik edip kutladılar.

 

 

 


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,