Kaymakam Odabaş MÜSİAD Dost Meclisinin konuğu oldu.


Bu haber 2018-01-11 16:19:15 eklenmiş ve 493 kez görüntülenmiştir.

Kaymakam Odabaş MÜSİAD Dost Meclisinin konuğu oldu.

MUSİAD Mardin şubesi tarafından düzenlenen Dost meclisinin bu ay ki konuğu Kızıltepe Kaymakamı-Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş oldu.

 Mardin MUSİAD tarafından her ay düzenlenen ve bir konuk’un davet edildiği dost meclisinin 2018 yılının ilk konuğu Kızıltepe Kaymakamı-Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş oldu. Düzenlenen her toplantıya bir üyenin ev sahipliği yaptığı Dost Meclisinin Ocak ayı toplantısı ilçeye Bağlı Sandıklı Mahallesinde (köyü) MÜSİAD üyesi Fahrettin Kurtuluş’un ev sahipliğinde yapıldı.

Kızıltepe Kaymakamı-Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş’ın ayın konuğu olduğu Dost meclisine MÜSİAD Mardin şube başkanı Nurettin Kassap, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, MARSKİ Daire başkanı Sadullah Turgut, MÜSİAD Mardin şube başkanı Nurettin Kassap, MUSİAD yönetim kurulu ve üyeleri, Kurum amirleri, Mardin ve Kızıltepe’de bulunan Cemiyet başkanları, Basın mensupları ve davetliler katıldı.

MÜSİAD Mardin şube başkanı Nurettin Kassap’ın açış konuşmasını yaptığı toplantıda, dost meclisinin işleyişi hakkında bilgi vererek katılımlarından dolayı Kaymakam Odabaş’a ve diğer konuklara teşekkür eden Şube Başkanı Kasap, Kurumsal anlamda yapılan çalışmaları anlattı.

Kasap, Mardin’in sosyal ve ekonomik anlamda yaşanan gelişmeleri anlatan ve birçok güzel gelişmenin yanında eksiği ciddi şekilde hissedilen projelerin de olduğunu, söz konusu proje ve çalışmaların hayata geçirilmesi için gerekli takibi kurumsal anlamda yaptıkları çalışmalarla, hazırladıkları raporlarla ilgili makamlarla paylaştıklarını söyledi.

Mardin’in en önemli sorunlarının başında GAP Sulama Kanallarının Mardin’e ulaşması olduğunu söyleyen Kasap Cazibe Merkezleri Projesi’nin geciktikçe cazibesini yitirdiğini ve bölgedeki yatırımcıları umutsuzluğa sürüklediğini kaydetti.

Mardin’deki yerel sorunların arasında, Midyat Duble yolunun tamamlanması, Artuklu içindeki Battı çıktı çalışmasının bitirilmesi, çöp toplama alanında dökülen çöplerin çevreye zarar vermeden depolanması çalışmasının sağlanması, Küçük Sanayii Siteleri ve Kümelenme Modeli şeklinde yapılan yatırımların desteklenmesi, Mobilyacı ve Marangozcular Sitesilerinin düzenlenmesi, Artuklu Üniversitesi Yerleşkesinin tamamlanması, Şehir Hastanesi’nin yapımı, Artuklu ve Kızıltepe çevre Yolu Projesinin hızlandırılması, Hızlı Tren Projesi, Lojistik Köy Merkezi Projesi, Şanlıurfa-Habur arası otobanın yapılmasının gerekliliğinden bahseden Kasap, Mardin-Antalya Uçak seferlerine başlanması gerektiğini ve bunun iki il arasında Turizm işbirliğine katkı sunacağını belirterek, Yerli Otomobil’in Mardinde yapılması taleplerini MUSİAD merkez yönetimi nezdinde Hükümete ilettiklerini söyledi.

MUSİAD Üyeleri ve Gazetecilerin çeşitli sorularını yanıtlayan İlçe Kaymakamı ve Belediye başkan vekili  Ahmet Odabaş ise konuşmasının başında, bir yıl önce başladığı Belediye başkanlığı görevinden bu yana dokunulmamış ve yapılmamış bir çok konunun ve hizmetin kendileri döneminde yapıldığını, önceki dönemde Vatandaşa hizmet yapılması için gönderilen ödeneklerin hizmet yerine başka yerlere aktarıldığının herkesin malumu olduğunu belirterek Yeraltı ve yerüstü çalışmaları ile ilçenin kanalizasyon ve su şebekeleri ile asfalt ve parke taşı döşeme çalışmalarının yanı sıra park alanı olupda boş bulunan tüm yerleri parka dönüştürdükleri, özellikle ihtiyacı bulunan köy okullarının fiziki durumlarında iyileştirme oyun parkları yaptıkları ve bunu sürdüreceklerini söyleyen Odabaş, İlçenin yaklaşık 700 dersliğe ihtiyaçları olduğunu sözlerine ekleyen Odabaş, Okul ihtiyacı için arsa sıkıntısı yaşadıklarını ve arsa bağışı beklediklerini belirtti.

2017 yılı içinde 120 km sayı 120 km asfalt yaptıklarını, bu yıl asfalt döneminde buna devam edeceklerini söyleyen Odabaş, Mardin üçyoluna kadar gelen Doğalgaz’ın ilçe merkezine getirilmesi için firmaya başvurduklarını gelecek cevaba göre ilçe merkezin de asfaltlama çalışmasına başlayacaklarını, ilçe trafiğini rahatlatmak için çevre yolu zorunluluğunun farkında olduklarını onun çalışmasını da yürüttüklerini sözlerine ekleyen Kaymakam- Belediye başkan vekili Ahmet Odabaş, Güney çevre yolu için çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu müjdesini verdi.

Proğram bitiminde MÜSİAD Başkanı Nurettin Kasap Dost Meclisine katılan misafirlere teşekkür etti, Ev sahipliğinden ötürü İşadamı Fahrettin Kurtuluş’a ve Kaymakam Odabaş’a günün anısına plaket verdi.

 


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,