Bu Hastalığın Tedavisi Dünyada Sadece Trabzon'da


Bu haber 2018-02-18 17:44:24 eklenmiş ve 906 kez görüntülenmiştir.

Bu Hastalığın Tedavisi Dünyada Sadece Trabzon'da

İzmirli Hasta 32 Yılda 6 Kez Ameliyat Oldu Şifayı Trabzon'da Opr.Dr.Ayhan Çağılcı'da Buldu.


32 yılda 6 kez fistül ameliyatı olan ve son ameliyattan sonra büyük abdest tutamadığı için eve mahkum olan İzmirli 65 yaşındaki erkek hasta gittiği hastanelerden altbezi kullanması ,bunun çaresi ve ameliyatının olmadığı bilgisini alınca hayatı karardı.


Çocukları babasının bu hastalığının bir çaresinin olup olmadığını araştırdı.

3 yıllık takip ve araştırma sonrası tıp literatüründe "fekal inkontinans"adı verilen bu lanet büyük abdest tutamama hastalığının Türkiye'de Trabzon Kaşüstü Eğitim Araştırma Hastanesi doktorlarından Op.Dr.Ayhan Çağılcı tarafından birkaç hastada yapıldığını öğrendi.

Çocukları ve eşiyle bir umut İzmir'den Trabzon'a gelen hasta, Ameliyat öncesi hazırlıklar sonrası, Op.Dr.Ayhan Çağılcı tarafından 2,5 saat süren başarılı bir ameliyatla;


İzmirli Hasta Hayata Yeniden Tutundu

9 gün önce ameliyat olan ve" "damar greftinden 360 derece eksternal anal sfinkteroplasti "ameliyatı yapılan hasta bir umut geldiği Kasüstü Eğitim Araştırma hastanesi'nden 2 gün sonra taburcu olup memleketi İzmir'e dönecek Dünyada henüz Tıp literatürüne girmemiş olan bu ameliyat özellikle, doğum sonrası, kaza, travma, cerrahi travma (makat bölgesin hemoroid, fissür, fistül ) ameliyatlarından sonra büyük abdest kaçıran hastalara bir umut oluşturmaktadır. Fekal inkontinans da 360 derece, vasküler greft yerleştirilerek anal sfinkteroplasti ameliyatı adını veriyor, bu ameliyat sonrası Sayn Doktorumuzun Kendisine mesleki hayatında başarılarının devamını ve sağlıklı uzun yıllar, hastalarına şifa diliyoruz.

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com

ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,