Advert

Bestami Yazgan Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Bestami Yazgan Öğrencilerle Bir Araya Geldi
Bestami Yazgan Öğrencilerle Bir Araya Geldi Ekspres
Bu içerik 768 kez okundu.
Advert

Bestami Yazgan Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kızıltepe Belediyesi Hanımeli Kadın Merkezi Eğitimci-Yazar ve Şair Bestami Yazgan’ı öğrencilerle buluşturdu.


Günümüz çocuk edebiyatının önde gelen isimlerinden biri olan ve sayısız ödüle layık görülen Eğitimci-Yazar Bestami Yazgan, Hanımeli Kadın Merkezi’nde düzenlenen söyleşi ve imza gününde öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilere kitap okumanın ve bilginin önemini anlatan Yazgan; okuma kültürünün yaygınlaşması, öğrencilerin kitap okuma alışkanlıklarının geliştirilmesi, okudukları kitapların yazarlarıyla buluşup onlara kitapları hakkında görüş ve eleştirilerini doğrudan iletme imkanına sahip olmalarının önemini vurguladı.


Öğrencilerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Yazgan, “Dünya bir ağaç olsa çiçeği çocuklar olurdu. Bilgi bir ağaç olsa çiçeği kitaplar olurdu. Dünyanın en güzel iki çiçeği ile birlikte olduğum için çok mutluyum. İnsan için hafızamız ne kadar önemliyse insanlık içinde kitap o kadar önemlidir. Kitaplar insanlığın hafızasıdır. “İnsanlarımız çok okumuyor” diye yakınacağımıza yazarlar fildişi kulelerinden çıkıp okuyucu ile beraber olmalı. Hizmeti nasıl toplumun ayağına götürüyorsak kitabı da okuyucuya götürmemiz gerekir.” dedi.


Söyleşide öğrencilerle şiirler okuyan Yazgan öğrencilerden büyük ilgi gördü. Aynı zamanda söyleşide öğrencilerle görüş alışverişinde bulunup, öğrencilerin yazarlık hakkında merak ettikleri soruları da yanıtladı. Öğrencilerden tam not alan Yazgan söyleşinin sonunda, Kızıltepe Belediyesi tarafından öğrencilere hediye edilen kitaplarını imzaladı.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı