Advert

Milli Rallici Mardin Olgunlaşma Enstitüsü'nü Tercih etti.

Milli Rallici Mardin Olgunlaşma Enstitüsü'nü Tercih etti.
Milli Rallici Mardin Olgunlaşma Enstitüsü'nü Tercih etti. Ekspres
Bu içerik 1306 kez okundu.

Milli Rallici Mardin Olgunlaşma Enstitüsü'nü Tercih etti.

Yeşilay Haftası çalışmaları kapsamında Mardin'e gelen Milli Rallicimiz Burcu ÇETİNKAYA yöresel kıyafet alırken tercihini uzun zamandır Mardin tarihi motifleri üzerinde çalışmalar yapan Mardin Olgunlaşma Enstitüsünden yana kullandı.

ÇETİNKAYA; Mardin Olgunlaşma Enstitüsü eğitim merkezleri ve atölyelerinde gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyerek birim ustaları ve öğretmenlerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kurumun ürettiği kıyafet ve ürünleri çok beğendiğini dile getiren ÇETİNKAYA atölyelerde el emeği ile üretilen kıyafetlerden kendisi için satın alırken katalogdan beğendiği farklı kıyafetlerin tasarlanması için sipariş verdi.

2013 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden Mardin Olgunlaşma Enstitüsü Mardin ve bölge kültürünü yaşatmaya, bu kültüre ait motif ve sembolleri yeni ürün ve süreçlere dönüştürme çalışmaları yapıyor. Bu kapsamda giyim teknolojisinden, telkariye, ahşap oymacılığından, dokumaya, iğne oyacılığına kadar birçok meslek ve sanat dalında mesleki beceri kazandırma kursları ile usta yetiştiriyor. Öte yandan AR-GE çalışmaları ile ürettiği ürünleri meraklılarının beğenisine sunmaya devam ediyor.

Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Metin DEĞER, kurum olarak tarihimizi, kültürel değerlerimizi araştırıp farklı tasarım ve ürünlerin üzerinde yaşatmaya ve geliştirmeye çalışıyoruz, bu kapsamda Milli Rallicimizin desteği bizim için çok değerli, ziyaretleri bizleri çok memnun etti, dedi.

Kurum idareci ve öğretmenleri tarafından sıcak bir ortamda ağırlanan ÇETİNKAYA' ya kurum tarafından özel tasarım şalvar hediye edildi.


Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
En Çok Biz Unutuyoruz
En Çok Biz Unutuyoruz
GÜNDE ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZON İZLİYORUZ
GÜNDE ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZON İZLİYORUZ