Advert

Başkan Öter Çanakkale Ruhunda Ötekileştirme Yoktur.

Başkan Öter Çanakkale Ruhunda Ötekileştirme Yoktur.
Başkan Öter Çanakkale Ruhunda Ötekileştirme Yoktur. Ekspres
Bu içerik 737 kez okundu.
Advert

 

Başkan Öter Çanakkale Ruhunda Ötekileştirme Yoktur.

Kızıltepe Zahireciler Derneği ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu onursal başkanı Mehmet Şerif Öter Çanakkale zaferinin 103 yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Öter Mesajında “18 Mart 1915’te Kürt, Türk, Arap ve diğer halklarımız; ırk, dil, din demeden omuz omuza birlikte destan yazdılar. Bugün 103’cü yıldönümünü kutladığımız Çanakkale Zaferi, bağımsızlığa atılan ilk adımdır. Emperyalist güçlerin bu bölge üzerinde kurdukları parçalama planlarının bozuluşudur. 103 yıl önce dünyanın en güçlü donanmalarına Çanakkale’de geçit vermeyerek, bağımsızlığa atılan ilk adımdır. “ Çanakkale geçilmez” sözünü canlarını feda ederek kanlarıyla dünya tarihine yazdıran Ruhun anlayışında kardeşlik, eşitlik ve sevgi Vardı.  Ayrımcılık ve ötekileştirme asla yoktu.  Bu gün bakıyoruz 103 yıl önce Ülkemizi ele geçirmeye çalışan itilaf Devletlerin torunları olan emperyalistler Çanakkale de yıkamadıkları birlik ve beraberliğimizi yıkmak, parçalamak için var güçleriyle çabalıyorlar.  Bu emperyalist güçlerin sahip olduğu silah, teknoloji ve ekonomik gücüne karşı koyabileceğimiz en büyük güç birlik beraberliğimiz olduğunu asla unutmamamlayız.

Öter  “Her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğimize sahip çıkmalıyız. Türkiye Cumhuriyeti hepimizindir dili, inancı, kültürü ne olursa olsun Ortak değerin vatan olduğu anlayışıyla herkes birbirini kabullenmeli, ayrımcı ve ötekileştirici söz, söylem ve eylemlerden uzak durmalıyız. Ancak bu şekilde hain ve acımasız sömürgeci emperyalistlerin tuzaklarını başlarına geçirebilir. Allah bir daha milletimize Çanakkaleler yaşatmasın. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale de canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum.  “Dedi


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı