Başkan Öter Çanakkale Ruhunda Ötekileştirme Yoktur.


Bu haber 2018-03-17 22:56:09 eklenmiş ve 561 kez görüntülenmiştir.

 

Başkan Öter Çanakkale Ruhunda Ötekileştirme Yoktur.

Kızıltepe Zahireciler Derneği ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu onursal başkanı Mehmet Şerif Öter Çanakkale zaferinin 103 yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Öter Mesajında “18 Mart 1915’te Kürt, Türk, Arap ve diğer halklarımız; ırk, dil, din demeden omuz omuza birlikte destan yazdılar. Bugün 103’cü yıldönümünü kutladığımız Çanakkale Zaferi, bağımsızlığa atılan ilk adımdır. Emperyalist güçlerin bu bölge üzerinde kurdukları parçalama planlarının bozuluşudur. 103 yıl önce dünyanın en güçlü donanmalarına Çanakkale’de geçit vermeyerek, bağımsızlığa atılan ilk adımdır. “ Çanakkale geçilmez” sözünü canlarını feda ederek kanlarıyla dünya tarihine yazdıran Ruhun anlayışında kardeşlik, eşitlik ve sevgi Vardı.  Ayrımcılık ve ötekileştirme asla yoktu.  Bu gün bakıyoruz 103 yıl önce Ülkemizi ele geçirmeye çalışan itilaf Devletlerin torunları olan emperyalistler Çanakkale de yıkamadıkları birlik ve beraberliğimizi yıkmak, parçalamak için var güçleriyle çabalıyorlar.  Bu emperyalist güçlerin sahip olduğu silah, teknoloji ve ekonomik gücüne karşı koyabileceğimiz en büyük güç birlik beraberliğimiz olduğunu asla unutmamamlayız.

Öter  “Her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğimize sahip çıkmalıyız. Türkiye Cumhuriyeti hepimizindir dili, inancı, kültürü ne olursa olsun Ortak değerin vatan olduğu anlayışıyla herkes birbirini kabullenmeli, ayrımcı ve ötekileştirici söz, söylem ve eylemlerden uzak durmalıyız. Ancak bu şekilde hain ve acımasız sömürgeci emperyalistlerin tuzaklarını başlarına geçirebilir. Allah bir daha milletimize Çanakkaleler yaşatmasın. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale de canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum.  “Dedi


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,