AK Parti’den Elektrik kesintileri ile ilgili ortak açıklama


Bu haber 2018-03-20 22:36:19 eklenmiş ve 2095 kez görüntülenmiştir.

AK Parti’den Elektrik kesintileri ile ilgili ortak açıklama

Mardin’deki kırsal mahallerde yaşanan toplu elektrik kesintileri ile ilgili AK Parti Mardin milletvekilleri Miroğlu ve Çankırı Bölünmez ile il başkanı Eri tarafından konuyla ilgili ortak bir açıklama yapıldı.

Açıklamada soruna kalıcı bir çözümü için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın kalıcı bir çözüm için Şirket yetkilileri ile çaba ve girişimlerinin Ankara’da sürdürüldüğü belirtildi.


AK Parti Mardin milletvekilleri Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı ile AK Parti İl Başkanı Nihat Eri imzasıyla yapılan ortak yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Son zamanlarda Mardin’de meydana gelen elektrik kesintileri ve kesintilerin yarattığı mağduriyetlerden son derece rahatsız olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Son üç yılda yaşadığımız tecrübeler bize, kısa vadeli çözümlerin aslında çözüm olmadığını açıkça göstermektedir.

Şirket yetkilileri ile değerli bakanlarımız, çiftçilerimiz ve enerji hizmeti alan yurttaşlarımızla beraber zaman zaman kısa vadeli ve kısmen de olsa rahatlatıcı çözümler bulmuş olsak da, bunun yeterli olmadığının ve kalıcı çözüm olması gerektiğinin bilincindeyiz.

Bu çerçevede Milletvekilleri ve İl Başkanlığı olarak son iki günde ki girişimlerimizin sonucunu kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Tarım Bakanlığımızın çözüm modeli üzerinde başlattığı çalışmalar dün itibariyle tamamlamıştır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Berat Albayrak ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba’nın kalıcı bir çözüm için çabalarını yoğunlaştırdıklarını söylemek isteriz. Bu çerçevede dün(Pazartesi) Şirket yetkilileri ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızda önemli bir görüşme gerçekleşmiştir.

Bizde vekiller olarak bugün ki Grup toplantısında Sayın Başbakanımıza konuyu sunduk ve kalıcı bir çözüm için emir ve talimatlarını talep ettik. Hafta içinde Sayın Başbakanımızla bölge milletvekilleri olarak görüşmeyi umut ediyoruz.

Mardinli vatandaşlarımızın ve çiftçilerimizin bilmesini isteriz ki, mevcut durumu, hiçbir şekilde sürdürülebilir bir durum olarak görmüyoruz ve normale dönmesi için, sorunun çözümü için girişimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Selam ve saygılarımızla.


ETİKETLER :
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,