Kızıltepe Belediyesinden Annelere Üniversitesi Eğitimi Fırsatı


Bu haber 2018-03-21 16:49:07 eklenmiş ve 703 kez görüntülenmiştir.

Kızıltepe Belediyesinden Annelere Üniversitesi Eğitimi Fırsatı

Kızıltepe Belediyesi ve Artuklu Üniversitesi iş birliğiyle Mardin bölgesinde ilk defa düzenlenen ‘Anne Üniversitesi’ projesi hayata geçirildi.

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) iş birliğiyle düzenlenen Anne Üniversitesi projesi kapsamında ilk ders yapıldı. Artuklu Üniversitesinde öğretim görevlileri tarafından 30 anne 6 hafta boyunca salı ve cuma günleri olmak üzere haftanın iki günü ders alacaklar.

Mardin Artuklu Üniversitesinde başlayan eğitimde annelere Artuklu Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından, çocuk ve kadın hakları, okul başarısında ailenin rolü, Hz. Peygamber ve çocuk, aile ve çocuk mahremiyeti, sağlık bilgisi ve çevre bilinci, anne, çocuk ve beslenme, zor davranışlarla başa çıkma, ev ekonomisi, değerler eğitimi, annelik ve iş hayatı, teknoloji kullanımı ve çocuk, eşler arası ilişkiler ve iletişim konularında eğitim verilecek.

İlk ders gününde oldukça heyecanlı olan anneler, “Böyle bir proje içinde yer almaktan çok mutluyuz. Üniversite hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Burada öğrendiğimiz bilgileri kendi ev hayatımızda ve aile yaşantımıza yansıtarak daha mükemmel bir aile yapısını oluşturacağımızdan eminiz. Kızıltepe Belediyesine teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştular.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,