"İnternete değil, aile hekiminize danışın"


Bu haber 2018-03-21 17:01:32 eklenmiş ve 558 kez görüntülenmiştir.

"İnternete değil, aile hekiminize danışın"

Mardin’de hastaların aile hekimlerine yönlendirilmesi amacıyla "İnternete değil, aile hekiminize danışın" projesi başlatıldı.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından "İnternete değil, aile hekiminize danışın" projesi başlatıldı.

Proje kapsamında, vatandaşların bilinçlendirilmesi için reklam panolarına afişler asılırken, amacın "Hastaları aile hekimlerine yönlendirmek" olduğu ifade edildi.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Aile hekimlerimiz ve aile sağlığı merkezlerinde çalışan hekim, ebe ve hemşireler yaş, cinsiyet ve hastalık gruplarına yönelik izlem ve taramaları yapmaktadır. Kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri, gebe, lohusa, bebek, çocuk izlemleri ve aşılama hizmetleri gibi ile birinci basamak tanı, tedavi, rehabilitasyon ve danışmanlık hizmetlerini vatandaşa en doğru bilgi ile sunmak. Bunun yanı sıra sağlığı geliştirici ve koruyucu hizmetler ile ana çocuk sağlığı ve aile planlaması uygulamalarını en doğru tanı tedavi ve yönlendirmeyi hekimler gerçekleştirir. Vatandaşların sağlık sorunları ile ilgili ilk danışacağınız temas noktası, internet değil, aile hekimi olmalıdır." denildi.

Konuyla ilgili bir videoda hazırlanarak, internetteki her bilginin doğru olmadığına dikkat çekildi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,