Advert

Mardin Travel Expo Turizm Fuarı'nda

Mardin Travel Expo Turizm Fuarı'nda
Mardin Travel Expo Turizm Fuarı'nda Ekspres
Bu içerik 641 kez okundu.

 

Mardin Travel Expo Turizm Fuarı'nda

Türkiye'nin Turizm firmaları Travel Expo 3.Ankara 2018 Turizm Fuarında bir araya geldi. Fuarda Mardin Valiliği il Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından tanıtım standı açıldı.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Travel Expo 3. Uluslararası Turizm Fuarı ve Gastronomi Zirvesi’ne 20 devlet, 28 şehirden 200’den fazla katılımcı katıldı.
Mardin Valiliği il kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından açılan standta Mardin’in yöresel ürünleri, turizmi ve kültürünü tanıtımı yapılmakta. 22-25 Mart tarihleri arasında açık kalacak fuar şölen havasında sürüyor. Fuarın dikkat çekici stantlarından birisini oluşturan Mardin standında, kentin tarihi, turistik, ekonomik ve kültürel değerleri tanıtılıyor. Telkâri gümüşü, bakır ve benzeri el sanatları ile Mardin’e özgü badem şekeri, leblebi, cevizli sucuk ve kahve gibi gıda ve ilin farklı alanlarının tanıtımı yapılmakta. Yöreye özgü bulgur ve mercimek ikramları yapıldı.

Mardin’i her yönüyle yurt içinde ve yurt dışında tanıtma çabası içinde olduklarını belirten Mardin İl Kültür Turizm Müdürü Alaaddin Aydın, “Mardin’in tanıtımı için bu tür fuarlar bir fırsat, başkent’te yapılmasının önemi daha da artmakta. Çünkü Ankara bürokrasi şehri, bürokratların Mardin’i tanıması Mardin algısını olumlu yönde etkilemesi için uğraşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Olumlu Duygular Endeksinde Sondan Dördüncü
Türkiye Olumlu Duygular Endeksinde Sondan Dördüncü
Avrupa’nın En Şişman Ülkesi Türkiye Oldu
Avrupa’nın En Şişman Ülkesi Türkiye Oldu