Mardin Travel Expo Turizm Fuarı'nda


Bu haber 2018-03-23 22:57:58 eklenmiş ve 511 kez görüntülenmiştir.

 

Mardin Travel Expo Turizm Fuarı'nda

Türkiye'nin Turizm firmaları Travel Expo 3.Ankara 2018 Turizm Fuarında bir araya geldi. Fuarda Mardin Valiliği il Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından tanıtım standı açıldı.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Travel Expo 3. Uluslararası Turizm Fuarı ve Gastronomi Zirvesi’ne 20 devlet, 28 şehirden 200’den fazla katılımcı katıldı.
Mardin Valiliği il kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından açılan standta Mardin’in yöresel ürünleri, turizmi ve kültürünü tanıtımı yapılmakta. 22-25 Mart tarihleri arasında açık kalacak fuar şölen havasında sürüyor. Fuarın dikkat çekici stantlarından birisini oluşturan Mardin standında, kentin tarihi, turistik, ekonomik ve kültürel değerleri tanıtılıyor. Telkâri gümüşü, bakır ve benzeri el sanatları ile Mardin’e özgü badem şekeri, leblebi, cevizli sucuk ve kahve gibi gıda ve ilin farklı alanlarının tanıtımı yapılmakta. Yöreye özgü bulgur ve mercimek ikramları yapıldı.

Mardin’i her yönüyle yurt içinde ve yurt dışında tanıtma çabası içinde olduklarını belirten Mardin İl Kültür Turizm Müdürü Alaaddin Aydın, “Mardin’in tanıtımı için bu tür fuarlar bir fırsat, başkent’te yapılmasının önemi daha da artmakta. Çünkü Ankara bürokrasi şehri, bürokratların Mardin’i tanıması Mardin algısını olumlu yönde etkilemesi için uğraşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

ETİKETLER :
Diğer KÜLTÜR-SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,