Bölünmez Çankırı Mardin’den Gelen Çocukları TBMM’de ağırladı.


Bu haber 2018-03-23 23:12:18 eklenmiş ve 1365 kez görüntülenmiştir.

TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı Mardin’den Gelen Çocukları TBMM’de ağırladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde İçişleri Bakanlığının 'Biz Anadoluyuz' projesi kapsamında Mardin’den gelen 200 çocuk İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmelerinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret etti.


Mardinli çocuklarla bir araya gelen TBMM İdare Amiri, AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı “Medeniyet taşları birer birer yüreği saf ve temiz, iyiliklerle dolu kalbe sahip, hayalleri olan genç kardeşlerimiz tarafından örülecek. Türkiye’nin doğusundan batısına kuzeyinden güneyine hep birlikte Türkiyeyiz. Bu birlik ve kardeşlik bilincine genç yaşta sahip olan kardeşlerimizi can-ı gönülden kutluyorum. Her bir başarı, her bir kazanım Şehidimiz #MuhammetFatihSafitürk’ün anısını yaşatmaktır. “ dedi.

Çocukların farklı kültürleri tanımaları, görmeleri için misafir ettiklerini söyleyen Bölünmez Çankırı “Bugün Mardin'den gelen çocuklarımız Ankara'da misafir olacak. Biz Anadoluyuz Projesi bütün Türkiye'de çocuklarımızın tamamen terörden, şiddetten uzak, hoşgörü ve kardeşlik bilincini aşılayan, farklı ve zengin kültürlerimizi tanıdıkları, ve kültürel etkileşim yaşayacakları bir programdır. Sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın hanımefendiye, İçişleri Bakanlığımıza böyle bir projenin başarıyla yürütülmesine vesile oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.


ETİKETLER :
Diğer POLİTİKA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,