Bakan Fakıbaba Elektrik sorunu için Mardin'e geliyor


Bu haber 2018-03-27 19:07:39 eklenmiş ve 1109 kez görüntülenmiştir.

Bakan Fakıbaba Elektrik sorunu için Mardin'e geliyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Çiftçinin elektrik sorununa çözüm bulmak amacıyla yarın Mardin'e ziyaret gerçekleştirecek.

 

TBMM İdare Amiri AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu Bölgede yaşanan elektrik sorunu gündemi ile Başbakan başkanlığında yapılan toplantı ile ilgili ortak basın açıklamasında bulundular.

Mardin kırsalında yaşanan elektrik kesintileri ve buna bağlı çiftçilerin yaşadığı sulama sorununa çözüm bulmak için Ankara'da bakanlıklar ve başbakanlık nezdinde temaslarını sürdüren AK Parti Mardin Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı ile AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, bugün soruna çözüm bulunmasına yönelik Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya geldi. Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında yapılan toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Mardin Milletvekilleri ile birlikte Şanlıurfa ve Diyarbakır milletvekilleri de yer aldı.

 

Milletvekilleri Çankırı ile Miroğlu tarafından yapılan yazılı ortak basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi:

AK Parti Mardin, Şanlıurfa ve Diyarbakır Milletvekillerimiz ile birlikte Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım başkanlığında elektrik sorunu ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdik.

Toplantıda önemli konular ele alındı ve sorunları yerinde görmek için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba ile 28.03.2018'de Mardin'e ziyaret gerçekleştirerek çiftçilerimizin sorunlarına çözüm üreteceğiz.

ETİKETLER :
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,