Advert

Kızıltepe’de kütüphane haftası etkinliği düzenlendi

Kızıltepe’de kütüphane haftası etkinliği düzenlendi
Kızıltepe’de kütüphane haftası etkinliği düzenlendi Ekspres
Bu içerik 780 kez okundu.

Kızıltepe’de kütüphane haftası etkinliği düzenlendi

54. Kütüphane Haftası kutlama etkinlikleri nedeniyle Kızıltepe’de kitap okuma etkinliği düzenledi.

 

Kızıltepe halk Kütüphanesi ilçe müdürlüğü tarafından Kızıltepe Belediyesi Kültür ve sosyal işler müdürlüğünün katkıları ile düzenlenen 54. Kütüphane Haftası kutlamaları etkinliğinde öğrencileri kitap okumayı sevdirme ve özendirmeye yönelik kitap okuma etkinliği düzenledi. Cumhuriyet meydanında bulunan Halk kütüphanesi bahçesinde düzenlenen etkinlikte öğrenciler öğretmenlerinin eşliğinde kitap okudu.

 

“Çocuklarımıza kitap ve okuma sevgisini aşıladık”

54. Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlik ile ilgili bilgi vere İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Aydın Mavidemir, Kütüphane Haftası kapsamında düzenledikleri kitap okuma etkinliklerinin bir hafta süreyle düzenlemeyi sürdüreceklerini belirterek, “bu etkinliği düzenlememizin amacı çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırarak kitap sevgisini artırmak ve kitaplardan daha çok yararlanmalarını sağlayıp ufuklarını açmaktır.”

Eski hizmet binalarının yıkıp yerine daha kapsamlı bir bina yapımına başladıklarını hatırlatan ve “Kütüphane ve kitap okumada birçok ilçe ile mukayese ettiğimizde onlardan çok daha iyi durumdayız. Amacımız çıtayı hep yükseltmek olmuştur, yeni modern kütüphanemizle Kızıltepelilere daha iyi ve kaliteli hizmet vereceğiz.” İfadelerine yer veren Mavidemir, etkinliğe katılan öğrencilere birer kitap ve kalemlik hediye ettiklerini belirterek, “Bize verdikleri katkıdan dolayı Kızıltepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz” Dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Parti Belediye başkan aday adayları belli oldu
Ak Parti Belediye başkan aday adayları belli oldu
Türkiye’nin Yüzde 39’u Kan Şekerini Ölçtürmüyor
Türkiye’nin Yüzde 39’u Kan Şekerini Ölçtürmüyor