Kızıltepe’de kütüphane haftası etkinliği düzenlendi


Bu haber 2018-03-29 17:59:42 eklenmiş ve 466 kez görüntülenmiştir.

Kızıltepe’de kütüphane haftası etkinliği düzenlendi

54. Kütüphane Haftası kutlama etkinlikleri nedeniyle Kızıltepe’de kitap okuma etkinliği düzenledi.

 

Kızıltepe halk Kütüphanesi ilçe müdürlüğü tarafından Kızıltepe Belediyesi Kültür ve sosyal işler müdürlüğünün katkıları ile düzenlenen 54. Kütüphane Haftası kutlamaları etkinliğinde öğrencileri kitap okumayı sevdirme ve özendirmeye yönelik kitap okuma etkinliği düzenledi. Cumhuriyet meydanında bulunan Halk kütüphanesi bahçesinde düzenlenen etkinlikte öğrenciler öğretmenlerinin eşliğinde kitap okudu.

 

“Çocuklarımıza kitap ve okuma sevgisini aşıladık”

54. Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlik ile ilgili bilgi vere İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Aydın Mavidemir, Kütüphane Haftası kapsamında düzenledikleri kitap okuma etkinliklerinin bir hafta süreyle düzenlemeyi sürdüreceklerini belirterek, “bu etkinliği düzenlememizin amacı çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırarak kitap sevgisini artırmak ve kitaplardan daha çok yararlanmalarını sağlayıp ufuklarını açmaktır.”

Eski hizmet binalarının yıkıp yerine daha kapsamlı bir bina yapımına başladıklarını hatırlatan ve “Kütüphane ve kitap okumada birçok ilçe ile mukayese ettiğimizde onlardan çok daha iyi durumdayız. Amacımız çıtayı hep yükseltmek olmuştur, yeni modern kütüphanemizle Kızıltepelilere daha iyi ve kaliteli hizmet vereceğiz.” İfadelerine yer veren Mavidemir, etkinliğe katılan öğrencilere birer kitap ve kalemlik hediye ettiklerini belirterek, “Bize verdikleri katkıdan dolayı Kızıltepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz” Dedi.

ETİKETLER :
Diğer KÜLTÜR-SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,