Advert

Kızıltepe şehir merkezinde doğalgaz çalışması başladı

Kızıltepe şehir merkezinde doğalgaz çalışması başladı
Kızıltepe şehir merkezinde doğalgaz çalışması başladı Ekspres
Bu içerik 1718 kez okundu.
Advert

Kızıltepe şehir merkezinde doğalgaz çalışması başladı

Kızıltepe ilçe merkezine doğalgaz vermek için boru hatlarını döşeme çalışmaları bugün başladı.


Kızıltepe Aşiti (TOKİ) Mahallesine 06 Ocak 2017 tarihinde verilen doğalgaz ardından şimdi de şehir merkezine doğalgaz getirme çalışmaları için kazı çalışmalarına başlandı.


Ana arterlerin bağlanması için ilk olarak şehir merkezinin en işlek ve trafik yoğunluğunun olduğu Urfa Caddesi trafiğe kapatılarak kazı çalışması başlatıldı. Çalışma, sırasıyla eski Hastane Caddesi ve Kızıltepe ilçe merkezi girişi üçyolu ile TOKİ bağlantısındaki güzergâhlara kadar devam edecek.


Yapılan çalışma hakkında açıklamalarda bulunan Mardin Büyükşehir Belediyesi alt yapı Koordinasyon Merkezi Müdürü Esat Ertaş, Mardin Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda yürütülen Kızıltepe doğalgaz boru hattı alt yapı çalışmasına başlandığını belirterek şunları söyledi:

“Çalışmalarımızın içerisinde Urfa Caddesi, (eski) Hastane Caddesi ile Kızıltepe TOKİ arasındaki üçyol güzergâhları vardır. Sene sonuna kadar doğalgaz vermeye başlayacağız. Urfa caddesinde bugün kazı çalışmasına başladık. Ana arterlerimizi hızlı bir şekilde bitirmeyi amaçlıyoruz. Çünkü trafikten dolayı halkın şikâyetleri söz konusu. Halkı daha fazla rahatsız etmeden, hızlı bir şekilde ana arterlerden 15 gün içerisinde çıkmayı planlıyoruz. (Eski) Hastane caddesindeki sokak araları da planlamamız içerisinde. Bu seneki projemiz bu kadar. Zaten önemli olan şehrin göbeğine gelmesidir. Daha sonra tüm Kızıltepe’ye dağıtılmış olacak.” (Mehmet Aslan-İLKHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir!
Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir!
İlk Cemre Havaya Düştü
İlk Cemre Havaya Düştü