Kızıltepe şehir merkezinde doğalgaz çalışması başladı


Bu haber 2018-03-31 21:03:36 eklenmiş ve 1371 kez görüntülenmiştir.

Kızıltepe şehir merkezinde doğalgaz çalışması başladı

Kızıltepe ilçe merkezine doğalgaz vermek için boru hatlarını döşeme çalışmaları bugün başladı.


Kızıltepe Aşiti (TOKİ) Mahallesine 06 Ocak 2017 tarihinde verilen doğalgaz ardından şimdi de şehir merkezine doğalgaz getirme çalışmaları için kazı çalışmalarına başlandı.


Ana arterlerin bağlanması için ilk olarak şehir merkezinin en işlek ve trafik yoğunluğunun olduğu Urfa Caddesi trafiğe kapatılarak kazı çalışması başlatıldı. Çalışma, sırasıyla eski Hastane Caddesi ve Kızıltepe ilçe merkezi girişi üçyolu ile TOKİ bağlantısındaki güzergâhlara kadar devam edecek.


Yapılan çalışma hakkında açıklamalarda bulunan Mardin Büyükşehir Belediyesi alt yapı Koordinasyon Merkezi Müdürü Esat Ertaş, Mardin Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda yürütülen Kızıltepe doğalgaz boru hattı alt yapı çalışmasına başlandığını belirterek şunları söyledi:

“Çalışmalarımızın içerisinde Urfa Caddesi, (eski) Hastane Caddesi ile Kızıltepe TOKİ arasındaki üçyol güzergâhları vardır. Sene sonuna kadar doğalgaz vermeye başlayacağız. Urfa caddesinde bugün kazı çalışmasına başladık. Ana arterlerimizi hızlı bir şekilde bitirmeyi amaçlıyoruz. Çünkü trafikten dolayı halkın şikâyetleri söz konusu. Halkı daha fazla rahatsız etmeden, hızlı bir şekilde ana arterlerden 15 gün içerisinde çıkmayı planlıyoruz. (Eski) Hastane caddesindeki sokak araları da planlamamız içerisinde. Bu seneki projemiz bu kadar. Zaten önemli olan şehrin göbeğine gelmesidir. Daha sonra tüm Kızıltepe’ye dağıtılmış olacak.” (Mehmet Aslan-İLKHA)

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,