Mardin AVM’den ‘OTİZM FARKINDALIK’ günü etkinliği


Bu haber 2018-04-02 18:57:07 eklenmiş ve 508 kez görüntülenmiştir.

Mardin AVM’den ‘OTİZM FARKINDALIK’ günü etkinliği

 

MARDİN AVM ve R.A.M (Rehberlik Araştırma Merkezi)  iş birliği ile düzenlenen ‘OTİZM FARKINDALIK’ günü, Otizmli öğrenci ve velilerin katılımı ile coşkuyla kutlandı.

 

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, ilçe Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer ve Artuklu Cemil Tutaşı Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Mesut Adıyaman’ın katılımı ile Mardin Alışveriş Merkezinde düzenlendi.

 

Tüm Dünya da otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilip, bu çerçevede Nisan ayı boyunca tüm Dünya’da otizmle ilgili yapılan etkinlikler yoluyla, otistik bireylerin toplumla bütünleşmelerini sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmakta olduğunu açıklayan Mardin AVM genel müdürü Ömer Korkut, “Otizimli çocuklar ve bireylerin sosyal hayatta yer alabilmeleri başlıca hedefimizdir. 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nün  geleceğimizin en önemli parçası olan çocuklarımızın temel ihtiyacı olan sağlıklı bir  hayata kavuşmalarını temenni ediyoruz.” İfadelerine yer verirken, Mardin Alışveriş Merkezi bu etkinlikleri her yıl düzenleyeceğini ve destek olacağını sosyal etkinliklerde her zaman bulunup ve her geçen gün güçlenen marka karması ve müşteri potansiyeli ile Mardin’e hizmet edeceklerini belirtti.

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,