Unat: Yeni uygulama nüfus müdürlüklerinde iş yükünü artıracak


Bu haber 2018-04-04 08:24:19 eklenmiş ve 403 kez görüntülenmiştir.

Unat: Yeni uygulama nüfus müdürlüklerinde iş yükünü artıracak

Memur-Sen'e bağlı Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, pasaport ve sürücü belgelerinin nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanmasına ilişkin, yeni uygulamanın nüfus müdürlüklerinde iş yükünü artıracağını savunarak, buna karşı İçişleri Bakanlığının bir an önce tedbir alması gerektiğini belirtti.

 

Ümit Unat, yaptığı yazılı açıklamada, yeni çipli kimlik kartı projesinin uygulamaya girmesiyle ülkede yeni bir dönemin başladığını ve nüfus müdürlüklerinde iş yükünün bir hayli arttığını ve personel ihtiyacının doğduğunu, savundu.

 

Bu iş yüküne bugün itibarıyla sürücü belgesi ve pasaport verilmesi işinin de yüklendiğini işaret eden Unat şunları kaydetti:

 

"Ayrıca Suriyeli ve diğer göçmenlerin nüfus idarelerine başvurularında ciddi sorunlar yaşanmaktadır. En fazla Suriyeli nüfusunun Mardin'de olması ayrıca iş yükünü artırmaktadır. Göç İdareleri yabancıların adres kayıtlarını kendileri tutması gerekirken yabancı uyrukluları nüfus müdürlüklerine yönlendirmektedir. Bu durum yabancılar için de nüfus personeli için de sıkıntı oluşturmaktadır. Nüfus Müdürlüklerinin bu hali ile pasaport ve ehliyet hizmetleri vermesi mümkün değildir. Mevcut şartlarda eksik personel ile çalışan nüfus müdürlükleri arasında personel dağılımındaki adaletsizliğin de, bir an önce giderilmesi gerekmektedir. Nüfus sayısına uygun olarak memur kadrosu verilmelidir. Yabancıların tüm işlemleri Göç İdaresinin kontrolünde olmalıdır. İçişleri Bakanlığı bir an önce tedbir almalı, personel alımı yapılacaksa bir an önce çalışmalar başlatılmalı, ne vatandaşlar ne de nüfus personeli mağduriyet yaşamamalıdır."

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,