Kızıltepe Belediyesi 313 Çöp Konteyner Dağıttı


Bu haber 2018-04-04 14:42:24 eklenmiş ve 440 kez görüntülenmiştir.

Kızıltepe Belediyesi 313 Çöp Konteyner Dağıttı..

Kızıltepe Belediyesi ilçe Merkezinde ve kırsalında yer alan mahallerin ihtiyacını karlşılamak amacıyla iki ayda 313 çöp konteynirinin dağıtıldığını açıkladı.

 

İlçenin daha temiz bir görünüme kavuşması ve vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri açısından temizlik konusu her zaman öncelikleri arasında yer aldığını belirten Kızıltepe Belediyesi yetkilileri konuyla ilgili yayınladıkları basın bülteninde şu ifadelere yer verdiler;

"Temiz çevre, sağlıklı toplum" anlayışıyla hareket eden Kızıltepe Belediyesi çöp konteyner eksikliği bulunan merkez ve kırsal mahallelere iki ayda 313 adet çöp konteyneri dağıttı.

Kızıltepe Belediyesi vatandaşlara ideal yaşam standartlarına uyumlu, toplum ve çevre sağlığı açısından etkin bir temizlik hizmeti sunmak ve yürütmek için çalışmalarını yerinde ve en etkin biçimde sürdürüyor. Çevre temizliği çalışmaları kapsamında çöp konteyner eksikliği bulunan merkez ve kırsal mahallelere konteyner dağıtımı gerçekleştirdi.

İlçe daha temiz bir görünüme kavuşması ve vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri açısından temizlik konusu her zaman Kızıltepe Belediyesi’nin öncelikleri arasında yer almaktadır.

 

Ayrıca ekipler tarafından çöp konteynerlerinin bakım ve onarımını da yapılıyor. Özellikle vatandaşların yaya olarak geçtiği ilçe merkezine yakın cadde, bulvar ve sokakların çöpleri toplanıp; çöp konteynerleri yıkanarak yerinde ilaçlama çalışması yapıldı. Haftanın belirli günlerinde kurulan pazar yerlerinin, pazar bitiminin ardından oluşan çevre kirliğinin temizlenmesi de ekiplerce yapılıyor.

Vatandaşlar, Kızıltepe ilçesini yaşanılabilir temiz bir kent haline getirmek için faaliyetlerini aralıksız sürdüren Kızıltepe Belediyesine, çalışmalarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,