Kızıltepe-Mardin Hattı Toplu Taşıma Araçları Yenilendi


Bu haber 2018-04-06 01:00:55 eklenmiş ve 2144 kez görüntülenmiştir.

Kızıltepe-Mardin Hattı Toplu Taşıma Araçları Yenilendi

Mardin’de başlatılan Toplu Taşıma Sistemi Araç Yenileme Projesi kapsamında Kızıltepe ilçesinde toplu taşıma minibüsleri 48 adet yeni otobüs ile yenilendi.


Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi, Kızıltepe-Mardin arasında çalışacak ve bugünden itibaren hizmet vermeye başlayacak olan 48 yeni otobüs için tören düzenledi.

Kızıltepe'de 100'ü faal, 150 minibüsün yerine alınan 48 otobüs, engellilere uygun, 60 kişilik yolcu kapasiteli ve Klimalı olacak olan otobüsler kamera sistemiyle takip edilecek ve kart sistemi  ile vatandaşlara hizmet verecek.


Kızıltepe Oto Gar alanında düzenlenen açılış töreninde konuşan Mardin Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “ulaşımdaki aksaklıkların Mardin’in en büyük problemlerinden biri olduğunu" dile getirerek “Bu nedenle Ulaşım Daire Başkanlığımızda önce şehrin mastır planını hazırladık. Daha sonra 1 Nolu kooperatif başkanlarımızla görüşerek MARTUS Mardin Toplu Ulaşım Sistemi'ni işler hale getirmeye başladık. Bildiğiniz gibi bu sistemin çalışmasına Nusaybin’den başladık. İkincisini Kızıltepe’de törenle inşallah hizmete açıyoruz. Hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.


Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş ise, Mardin-Kızıltepe yolunda çalışan 150 minibüsün 48 adet otobüse çevrildiğini belirterek, toplu ulaşımda yaşanan sıkıntıların bu şekilde giderileceğini belirterek otobüsler için cep durakların yapılacağını söyledi.

Odabaş, “Toplu Ulaşım Projesi'nin Kızıltepe-Mardin ayağı yeni araçlarla daha aktif hale getirilecektir. Çok kısa zaman içerisinde elektronik ücret toplama sistemiyle projelerin birleştirilmesi yapılacaktır. Belediye Başkan Vekili olarak göreve ilk başladığımızda gerek Mardin’de gerek Kızıltepe ilçesinde vatandaşların memnuniyetsizliğini ilettiği en önemli noktalardan birisi de toplu ulaşım sistemindeki aksaklıklardı. Toplu Ulaşım Sistemi'ndeki konforsuzluk, araç kapasitesinin yetersizliği, duraklardaki bekleme sürelerinin uzunluğu inşallah bu projenin hayata geçirilmesiyle sona erecektir.” temennisinde bulundu.


1 Nolu Kooperatif Başkanı Şeyhmus Gökçen ise şunları söyledi: “Bugün burada Mardin Büyükşehir Belediyemizin Mardin Toplu Ulaşım Sistemi'nin araç teslimi için bulunmaktayız. 48 adet otobüs alımı ile birlikte yıllardır yolcu taşımacılığının çözülemeyen sorunları bu projeyle sonlanmış olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.


Konuşmaların ardından düzenlenen Plaket töreninden sonra Mardin Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, 1 Nolu Kooperatif Başkanı Şeyhmus Gökçen ve Protokol üyelerinin katılımı ile kurdele kesimi yapıldı.


Açılış ile beraber 6 Nisan 2018 Tarihinde başlamak üzere sefere konan yeni Özel Toplu Taşıma Araçları ile birlikte Kızıltepe Mardin arasında çalışan Transit tipi minibüsler seferden kaldırılmış olacak ve yolcu sayısı yerine kalkış saatleri ile sefer yapılacak.

(Mehmet Aslan-İLKHA)

  

 

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,