Mardin’de "Beyaz Bayrak" uygulaması


Bu haber 2018-04-07 11:04:44 eklenmiş ve 541 kez görüntülenmiştir.

Mardin’de "Beyaz Bayrak" uygulaması

Mardin il genelinde 481 okula "Beyaz Bayrak” sertifikası verildi.


Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle uygulanan, "Beyaz Bayrak” projeleri çerçevesinde Mardin'de 481 okul "beyaz bayrak" sertifikası almaya hak kazandı. Okulların sertifikaları bir otelde düzenlenen törenle verildi.

Törende konuşan Mardin Valisi Mustafa Yaman, “Yapılan hizmetlerin sürdürebilir hale gelmesi için çalışıyoruz. Sadece okulları temiz tutmuyor, şık hale de getiriyoruz. Hem büyükşehir hem de ilçe belediyelerinde hizmetlerimizin büyük çoğunluğu eğitim için organize ediliyor.” dedi.

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ise Türkiye'de 63 bin 153 okulda bir milyon öğretmenle 18 milyon öğrenciye eğitim hizmeti verildiğini aktardı.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Daire Başkanı Yavuz Ateş de sağlığın korunmasında kişinin yaşadığı çevre, ikamet ettiği ev, eğitim gördüğü okul, içtiği su, yediği besinler ve soluduğu havanın önem taşıdığını anlattı.

Ateş, “MEB ile 2005 yılında Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü'nü imzaladık. Bugün itibarıyla yaklaşık 59 bin okulumuzdan 21 bin 187'si beyaz bayrak unvanı almış bulunmakta. Mardin'de ise bu yıl oran yüzde 45'i bulmuş durumda.” dedi.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve İl Halk Sağlığı Müdürü Saffet Yavuz da programda birer konuşma yaptılar.

Protokol konuşmalarının ardından beyaz bayrak almayı hak eden okulların idarecilerine sertifikaları verildi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,