Advert

Mardin’de "Beyaz Bayrak" uygulaması

Mardin’de
Mardin’de Ekspres
Bu içerik 827 kez okundu.
Yaşar bey çerez Advert

Mardin’de "Beyaz Bayrak" uygulaması

Mardin il genelinde 481 okula "Beyaz Bayrak” sertifikası verildi.


Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle uygulanan, "Beyaz Bayrak” projeleri çerçevesinde Mardin'de 481 okul "beyaz bayrak" sertifikası almaya hak kazandı. Okulların sertifikaları bir otelde düzenlenen törenle verildi.

Törende konuşan Mardin Valisi Mustafa Yaman, “Yapılan hizmetlerin sürdürebilir hale gelmesi için çalışıyoruz. Sadece okulları temiz tutmuyor, şık hale de getiriyoruz. Hem büyükşehir hem de ilçe belediyelerinde hizmetlerimizin büyük çoğunluğu eğitim için organize ediliyor.” dedi.

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ise Türkiye'de 63 bin 153 okulda bir milyon öğretmenle 18 milyon öğrenciye eğitim hizmeti verildiğini aktardı.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Daire Başkanı Yavuz Ateş de sağlığın korunmasında kişinin yaşadığı çevre, ikamet ettiği ev, eğitim gördüğü okul, içtiği su, yediği besinler ve soluduğu havanın önem taşıdığını anlattı.

Ateş, “MEB ile 2005 yılında Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü'nü imzaladık. Bugün itibarıyla yaklaşık 59 bin okulumuzdan 21 bin 187'si beyaz bayrak unvanı almış bulunmakta. Mardin'de ise bu yıl oran yüzde 45'i bulmuş durumda.” dedi.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve İl Halk Sağlığı Müdürü Saffet Yavuz da programda birer konuşma yaptılar.

Protokol konuşmalarının ardından beyaz bayrak almayı hak eden okulların idarecilerine sertifikaları verildi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yürümek ağrıları azaltır, yaratıcı düşünmeyi yükseltir
Yürümek ağrıları azaltır, yaratıcı düşünmeyi yükseltir
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi