Advert

"Kardeşlik Köprüsü” Şırnak’a uzandı.

Ekspres
Bu içerik 1744 kez okundu.

"Gönül ve Kardeşlik Köprüsü” Şırnak’a uzandı.

Karadeniz ile Doğu-Güneydoğu bölgeleri arasında kardeşliği pekiştirmek amacıyla hayata geçirilen "Gönül ve Kardeşlik Köprüsü” kapsamında Trabzon’dan Mardin’e gelen heyet Şırnak’a geçerek çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.


"Gönül ve Kardeşlik Köprüsü” ile “Basın mensupları Gönül Elçisi” projeleri Koordinatörü Ahmet Külekçi başkanlığındaki Trabzon, Artvin ve Rizeli Gazetecilerinden oluşan gezi heyeti Mardin Havalimanına gelerek buradan Şırnak iline hareket etti. Cizre Gönüllüler Derneği'nin davetlisi olarak Şırnak’a gelen heyet Şırnak Gazeteciler Cemiyetini ve il merkezi ile Cizre ilçesinde çeşitli ziyaret ve gezilere katıldı.


İller ve bölgeler arasında ki önyargıların kırılması ve kardeşlik bağlarının güçlenmesi amacıyla güney ile kuzey arasında buna benzer ziyaretlerde bulunduklarını açıklayan Külekçi bu sayede iller ve bölgeler arasında Kültürel, Turizm ve ticaretin yaygınlaşmasını hedeflediklerini belirterek şunları söyledi.

“Bu kez "Gönül ve Kardeşlik Köprüsü"nü Cizre'de, Suriye'ye 0 noktada, Irak'a 20 kilometrede kurduk. Gönlümüz Türkiye'nin dört bir yanında. Bize kapılarını açan, destek veren Cizre Gönüllüler Derneği' ve Cizre spor başkanı Salih Sefinç’e teşekkür ederiz.” Dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
En Çok Biz Unutuyoruz
En Çok Biz Unutuyoruz
GÜNDE ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZON İZLİYORUZ
GÜNDE ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZON İZLİYORUZ