"Kardeşlik Köprüsü” Şırnak’a uzandı.


Bu haber 2018-04-08 00:32:20 eklenmiş ve 943 kez görüntülenmiştir.

"Gönül ve Kardeşlik Köprüsü” Şırnak’a uzandı.

Karadeniz ile Doğu-Güneydoğu bölgeleri arasında kardeşliği pekiştirmek amacıyla hayata geçirilen "Gönül ve Kardeşlik Köprüsü” kapsamında Trabzon’dan Mardin’e gelen heyet Şırnak’a geçerek çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.


"Gönül ve Kardeşlik Köprüsü” ile “Basın mensupları Gönül Elçisi” projeleri Koordinatörü Ahmet Külekçi başkanlığındaki Trabzon, Artvin ve Rizeli Gazetecilerinden oluşan gezi heyeti Mardin Havalimanına gelerek buradan Şırnak iline hareket etti. Cizre Gönüllüler Derneği'nin davetlisi olarak Şırnak’a gelen heyet Şırnak Gazeteciler Cemiyetini ve il merkezi ile Cizre ilçesinde çeşitli ziyaret ve gezilere katıldı.


İller ve bölgeler arasında ki önyargıların kırılması ve kardeşlik bağlarının güçlenmesi amacıyla güney ile kuzey arasında buna benzer ziyaretlerde bulunduklarını açıklayan Külekçi bu sayede iller ve bölgeler arasında Kültürel, Turizm ve ticaretin yaygınlaşmasını hedeflediklerini belirterek şunları söyledi.

“Bu kez "Gönül ve Kardeşlik Köprüsü"nü Cizre'de, Suriye'ye 0 noktada, Irak'a 20 kilometrede kurduk. Gönlümüz Türkiye'nin dört bir yanında. Bize kapılarını açan, destek veren Cizre Gönüllüler Derneği' ve Cizre spor başkanı Salih Sefinç’e teşekkür ederiz.” Dedi.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,