Advert

küçük Millet Meclisi Mardin Toplantısı Yapıldı

küçük Millet Meclisi Mardin Toplantısı Yapıldı
küçük Millet Meclisi Mardin Toplantısı Yapıldı Ekspres
Bu içerik 1173 kez okundu.
Advert

Türkiye küçük Millet Meclisi Nisan Ayı Mardin Toplantısı Yapıldı

Türkiye küçük Millet Meclisinin (TkMM) Nisan ayı Mardin toplantısı gerçekleştirildi.


Türkiye küçük Millet Meclisi'nin (TkMM) İdris Demir'in Mardin koordinatörlüğüne getirilmesinin ardından gerçekleştirilen TkMM Mardin Nisan ayı toplantısının Moderatörlüğünü ise Gönül Gümgüm yaptı.

Her ayın ilk hafta sonunda gerçekleştirilen TkMM toplantılarının bu ayki ulusal konusunu Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi ve ekonomik görünüm ile Türkiye Medyası Haber Alma ve Yapma Özgürlüğü alırken yerel konusu ise Mardin ve ilçelerinde elektrik kesintileri oldu.


Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen TkMM Nisan ayı Mardin toplantısın açılış konuşmasını yapan Modoratör Gönül Gümgüm, Göreve yeni atanan İdris Demir'e görevinde başarılar diledi.

Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi ve ekonomik görünüm ile Türkiye Medyası; Haber Alma ve Yapma Özgürlüğü konularının yanında bölgede gündemden düşmeyen Mardin ve ilçelerinde elektrik kesintileri konu başlıkları çerçevesinde düzenlenen toplantıya Zahireciler Derneği Başkanı M. Şerif Öter,  MTDF Başkan yardımcısı Cebrail Bülbül, Minibüsçüler Derneği Başkanı Adnan Çiftçi, Kızıltepe Esnaf Sanatkarlar Kadın Kolları Başkanı Evin Erbey, Mardin Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği Başkanı Özden Ünal Damar ve MTDF Yönetim kurulu üyeleri, çiftçiler ve bir kısım vatandaş katıldı.

 

Konuşmacıların ortak konusu elektrik sorunu olurken, Bölge için çok önem arz eden elektrik kesintilerinde DEDAŞ’ın hukuk yollarını denemeden direkt elektrikleri kesme yoluna gittiğini ileri sürerken, Mardin Ovasında yetişen hububatın yüzde 20’sinin sulanamadığı için kuruduğunu ifade ederek Mardin Milletvekilleri ile yetkililerin çiftçinin yanında olması gerektiğini söylediler.


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!