Belediyeden Üniversite Öğrencilerine ‘Genç Kafe’


Bu haber 2018-04-10 18:27:54 eklenmiş ve 621 kez görüntülenmiştir.

Büyükşehir Belediyesinden Üniversite Öğrencilerine ‘Genç Kafe’

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Artuklu Üniversitesinde üniversite öğrencilerine yönelik Genç Kafe açtı.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerine yönelik yeni projelerine hayata geçirmeye devam ediyor. Daha önce bilgi evi ve gençlik merkezi açarak üniversiteli öğrencilere yönelik çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, öğrenci evlerine yaptığı ziyaretlerle sorunları dinleyerek ihtiyaçları giderdi.

Şehir merkezinde açtığı bölgenin en büyük ve en modern Gençlik Merkezi ile genç öğrencilere hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, yeni projeyle Artuklu Üniversitesi yerleşkesinde açtığı ‘Genç Kafe’ ile hizmeti öğrencilerin ayağına götürdü. Kafeye gelen öğrenciler, okuma salonunda ders çalışıp ücretsiz şekilde ikramlardan faydalanabiliyor.

 

“Şehrimize gelen üniversiteli öğrencilerimizin rahatı için imkanlarımızı seferber ediyoruz”

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Şehrimize misafir olarak gelen üniversiteli öğrencilerimizin rahat etmeleri için belediyenin imkanlarını seferber ediyoruz”

Yaman, şunları söyledi: “Artuklu Üniversitemizin yaklaşık 12 bin civarında öğrencisi bulunmakta. Bunların önemli bir kısmı dışarıdan şehrimize geliyor. Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin çeşitli ihtiyaçlarını tespit ettik. Bu doğrultuda bilgi evi, gençlik merkezi ve giysi yıkama merkezi açtık. Daha sonra öğrencileri evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinledik ve ihtiyaçlarını giderdik. Belediye olarak imkanlarımızı öncelik olarak gördüğümüz dezavantajlı gruplar arasında olan öğrenciler için kullanıyoruz.”

Genç Kafenin üniversiteli öğrenciler için hayırlı olması dileğinde bulunan Yaman, “Bölgenin en önemli gençlik merkezinin içerisinde bulunan Genç Kafe’yi, Artuklu Üniversitesi yerleşkesine de taşıdık. Üniversiteli öğrencilerimiz kafe de bulunan okuma salonunda derslerini çalışabilecekleri gibi güncel kitaplardan da faydalanacaklar. Öğrenciler arkadaşları ile birlikte içeceklerden ücretsiz şekilde yararlanıp hoşça vakit geçirebilecekler.” diye konuştu.

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,