Advert

Belediyeden Üniversite Öğrencilerine ‘Genç Kafe’

Belediyeden Üniversite Öğrencilerine ‘Genç Kafe’
Belediyeden Üniversite Öğrencilerine ‘Genç Kafe’ Ekspres
Bu içerik 1464 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediyesinden Üniversite Öğrencilerine ‘Genç Kafe’

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Artuklu Üniversitesinde üniversite öğrencilerine yönelik Genç Kafe açtı.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerine yönelik yeni projelerine hayata geçirmeye devam ediyor. Daha önce bilgi evi ve gençlik merkezi açarak üniversiteli öğrencilere yönelik çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, öğrenci evlerine yaptığı ziyaretlerle sorunları dinleyerek ihtiyaçları giderdi.

Şehir merkezinde açtığı bölgenin en büyük ve en modern Gençlik Merkezi ile genç öğrencilere hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, yeni projeyle Artuklu Üniversitesi yerleşkesinde açtığı ‘Genç Kafe’ ile hizmeti öğrencilerin ayağına götürdü. Kafeye gelen öğrenciler, okuma salonunda ders çalışıp ücretsiz şekilde ikramlardan faydalanabiliyor.

 

“Şehrimize gelen üniversiteli öğrencilerimizin rahatı için imkanlarımızı seferber ediyoruz”

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Şehrimize misafir olarak gelen üniversiteli öğrencilerimizin rahat etmeleri için belediyenin imkanlarını seferber ediyoruz”

Yaman, şunları söyledi: “Artuklu Üniversitemizin yaklaşık 12 bin civarında öğrencisi bulunmakta. Bunların önemli bir kısmı dışarıdan şehrimize geliyor. Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin çeşitli ihtiyaçlarını tespit ettik. Bu doğrultuda bilgi evi, gençlik merkezi ve giysi yıkama merkezi açtık. Daha sonra öğrencileri evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinledik ve ihtiyaçlarını giderdik. Belediye olarak imkanlarımızı öncelik olarak gördüğümüz dezavantajlı gruplar arasında olan öğrenciler için kullanıyoruz.”

Genç Kafenin üniversiteli öğrenciler için hayırlı olması dileğinde bulunan Yaman, “Bölgenin en önemli gençlik merkezinin içerisinde bulunan Genç Kafe’yi, Artuklu Üniversitesi yerleşkesine de taşıdık. Üniversiteli öğrencilerimiz kafe de bulunan okuma salonunda derslerini çalışabilecekleri gibi güncel kitaplardan da faydalanacaklar. Öğrenciler arkadaşları ile birlikte içeceklerden ücretsiz şekilde yararlanıp hoşça vakit geçirebilecekler.” diye konuştu.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’nin Yüzde 54’ü Eğitim Sisteminden Memnun
Türkiye’nin Yüzde 54’ü Eğitim Sisteminden Memnun
Sağlıklı Böbrekler İçin Beslenmenizde Bunlara Dikkat Edin!
Sağlıklı Böbrekler İçin Beslenmenizde Bunlara Dikkat Edin!