Advert

Hayırsever İşadamı Üniversiteye spor merkezi bağışladı

Hayırsever İşadamı Üniversiteye spor merkezi bağışladı
Hayırsever İşadamı Üniversiteye spor merkezi bağışladı Ekspres
Bu içerik 3282 kez okundu.
Advert

Hayırsever İşadamı Üniversiteye spor merkezi bağışladı

Hayırsever işadamı Veysi Kurt Artuklu Üniversitesine spor merkezi aletleri bağışında bulundu.

 

Kızıltepeli girişimci hayırsever işadamı Veysi Kurt tarafından Mardin Artuklu Üniversitesi spor merkezinde kullanılmak üzere bağışladığı tam donanımlı ve son teknolojik aletlerden oluşan spor aletleri ve araç-gereçlerinin açılışı Rektör Ağırakça’nın da katılımı ile yapıldı.

Uzun süre Mardin merkezde spor merkezi işleten Kurt, Mardin Artuklu Üniversitesinde öğrencilerin ve gençlerin faydalanması amacıyla yaklaşık 500 metrekare alanda kurulu spor merkezinde son teknoloji ile donatılmış hem bay hem bayanların faydalanabileceği tam donanımlı spor aletleri ile birlikte çeşitli mobilya takımları bağışladı.

 

İçinde Gardiyo, Fitnes, Plates, Koşu bandı olmak üzere bir spor merkezinde bulunması gereken tüm spor aletlerinin yanı sıra Masa-Sandalye ve Mutfak araç gereçlerini de bağışlayan Kurt, “Memleketin kardeşliğinin sebeplerinden biri olarak gördüğüm bir eğitim kurumuna bağışta bulunmak destek olmak uzun zamandır yapmak istediğim bir hayalimdi ve en büyük hayallerimden birisini Artuklu Üniversitesi’ne bağışta bulunarak bu hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Memleketimize ve gençlerimize hayırlı uğurlu olsun.

 

Kurt tarafından bağışlanan spor merkezi aletlerinin yerleştirildiği spor merkezinin açılışına Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça, İşadamı Veysi Kurt ile ailesi, Genel Sekreter Şahin Arbağ, Beden eğitimi ve Spor yüksekokul Müdiresi Gülbin Eskiyecek, öğretim görevlileri ve davetliler katıldı. Gerçekleşen açılışın ardından Ağırakça tarafından Kurt’a teşekkür plaketi verilirdi.

mardin kızıltepeveysikurt hayırsever işadamı spor fitnes plates koşubandı.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir!
Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir!
İlk Cemre Havaya Düştü
İlk Cemre Havaya Düştü