Advert

Milletvekili Miroğlu, İmza gününde Mardinli okurlarıyla buluştu

Milletvekili Miroğlu, İmza gününde Mardinli okurlarıyla buluştu
Milletvekili Miroğlu, İmza gününde Mardinli okurlarıyla buluştu Ekspres
Bu içerik 567 kez okundu.
Advert

Milletvekili Miroğlu, İmza gününde Mardinli okurlarıyla buluştu.

Milletvekili Miroğlu, ´Yeni yüzyıl, Kürtler ve bağımsızlık´ adlı son kitabını Mardin’de düzenlediği imza gününde okurlarına imzaladı.


Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, bu yıl piyasaya çıkan ve Kürt meselesini anlattığı  ´Yeni yüzyıl, Kürtler ve bağımsızlık´ adlı son kitabını Mardin merkez Artuklu ilçesi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Parkı’nda açtığı stantta okurları ile bir araya gelerek imzaladı.


Mardinli okurlarıyla bir araya geldiği imza gününde Milletvekili  Miroğlu’nu eşi Canan Miroğlu yalnız bırakmazken, İmza etkinliğine Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri ve Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Mardin Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Ak Parti MKYK Üyesi, Siyasi ve Hukuki işler başkan yardımcısı Zeynep Alkış, Artuklu  Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Ak Parti Kızıltepe İlçe Başkanı Faruk Kılınç ile Ak Parti ilçe başkanları ve Ak Parti il-ilçe teşkilat yöneticileri ve partiler, İşadamı ve Kanaat Önderi Süleyman Çelik, Basın İlan Kurumu (BİK) Mardin şube Müdürü Adnan Günbegi, İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Saffet Yavuz, ASP İl Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk, bazı kamu kurum ve kuruluşların amirleri, STK temsilcileri ve vatandaş katıldı.


İmza günüde Kitaplardan elde edecek gelirin IHH’nın desteklediği bin 404 yetim çocuğa harcanacağını belirten Milletvekili Miroğlu, Burada yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Bir tek arzum Türkiye’de barış demokrasi, adalet ve eşitlik içerisinde bir arada yaşayabileceğimiz bir dünya, evren yaratmak. Şu Mardin’e dünyanın neresinden getirirseniz getirin; ister Kolombiya’dan ister Londra’dan İster Barcelona, Madrid’den ister Kahire’den ister Mekke, Medine’den bir yazarı getirin onu mutlaka kitap yazmaya teşvik eder. Çünkü kanın ve gözyaşının yanı başımızda Ortadoğu başta olmak üzere hemen hemen Dünyanın birçok bölgesinde insanları yasa ve acıya boğduğu bir dönemde, medeniyetlerimize beşiklik etmiş, medeniyetlerimizi üretmiş bir şehrin, kadim şehrin Mardin’in her gün barış festivalleriyle sanatçıları ağırlamasıyla, kendi yazarını güneşin altında bekleyerek bir imza almak amacıyla bekleyerek ortaya koyduğu bu muazzam duyguya herkes ama en çokta bir yazar saygıya ve selam durur. Özlediğimiz Mardin budur her gün kitapları konuşacağız. Rüyamız, beklentimiz, geleceğe dair umutlarımız budur. Şiddetin ve terörün bittiği, insanların o güvercin tedirginliklerini geri bıraktıkları bir Mardin hepimizin özlemi olan bir Mardin’dir. Dolayısıyla bu fikirlerimize değer verilmesini istiyoruz. Bölgemiz şiddetle terörle anılan bir şehir olmasını istiyoruz Kitabımı imzaladıklarım arasında çocuklar da vardı. İnşallah onlar büyüdükleri zaman böyle kitapları okumak zorunda kalmazlar. Bu kitapta anlatılan trajediyi çok çok ama çok geride kalır inşallah. Bir yazar olarak bugün bana verdiğiniz bu sevinci, bu coşkuyu hiçbir zaman unutmayacağım. Ama şunu da fark ettim. Size karşı görev ve sorumluluklarım bugün biraz daha arttırmış oldu. Beraber çalıştığımız birçok güvenlik mensubu kardeşimizin hikayeleri de yer alıyor. Bunlardan biri de hiçbir zaman unutamayacağım Şerife bunlardan biriydi. Şerife'nin benim için kızım Hiva'dan hiçbir farkı yoktur. Beraber köylere gittik, beraber şire üzüm yedik, tandır ekmeği yedik. Ama sonra Şerife'yi Midyat Emniyet Müdürlüğümüze yapılan bir saldırıda alçakça haince korkakça bir saldırıda kaybettik. Kitabının arka kapağını Şerife'nin kısa süren ömrünün son dakikalarını anlatan paragrafa ayırdım.” Açıklamasında bulundu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!