Kızıltepe'de din görevlilerine Yeşilay seminer verdi


Bu haber 2018-04-17 14:23:40 eklenmiş ve 429 kez görüntülenmiştir.

Kızıltepe'de din görevlilerine Yeşilay seminer verdi

Mardin Kızılay şubesi tarafında Kızıltepe ilçe müftülüğü bünyesinde görev yapan din görevlilerine eğitim semineri verildi.

Kızıltepe ilçe müftüsü Masum Taşçı’nın daveti üzerine Kızıltepe Din görevlilerine Yeşilay’ın hedefleri, amaçları ve çalışmaları hakkında Yeşilay Mardin Şubesi Lütfü Günlüoğlu tarafından seminer verildi.

Kızıltepe İlçe Müftüsü Masum Taşçı, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Yeşilay’ın önemine değinerek, zararlı alışkanlıkların özellikle gençler arasında her geçen gün artarak devam ettiğini, din görevlilerinin de bu mücadelede aktif rol almalarının önemli olduğunu ve bu açıdan Yeşilay’ın yanında olunması gerektiğini, belirtti.

Her Din Görevlisi Yeşilay’ın Doğal Üyesidir.

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ise Kızıltepe din görevlilerine ve personeline  yönelik düzenlenen seminerde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

“Yeşilay Türkiye’nin hatta dünyanın köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Kurulduğu tarihten beri ülkemizin her köşesine ulaşmış, sağlıklı bir gelecek için gayret göstermiştir. Yeşilay aynı zamanda koruyucu hekimlik görevi üstlenen bir sağlık kurumudur, bu ulvi görevi uzun bir süredir yürütmektedir. Özellikle bu alanda, yani çok yaygın olan sigara, alkol, kumar, uyuşturucu madde ve teknoloji bağımlıkları konusunda din görevlilerinin de ciddi sorumluluklarının bulunduğunu, her din görevlisinin Yeşilay’ın tabii üyesi olduğunun bilinmesi gerekir. Hassaten Kızıltepe gibi bir ilçede bağımlıkların fazla olduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle din görevlilerimizin zararlı alışkanlıkların önlenmesi çalışmalarında en ön safta yer almaları, topluma örnek olmaları gerekir.”

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,