Advert

Kızıltepe'de din görevlilerine Yeşilay seminer verdi

Kızıltepe'de din görevlilerine Yeşilay seminer verdi
Kızıltepe'de din görevlilerine Yeşilay seminer verdi Ekspres
Bu içerik 887 kez okundu.
Advert

Kızıltepe'de din görevlilerine Yeşilay seminer verdi

Mardin Kızılay şubesi tarafında Kızıltepe ilçe müftülüğü bünyesinde görev yapan din görevlilerine eğitim semineri verildi.

Kızıltepe ilçe müftüsü Masum Taşçı’nın daveti üzerine Kızıltepe Din görevlilerine Yeşilay’ın hedefleri, amaçları ve çalışmaları hakkında Yeşilay Mardin Şubesi Lütfü Günlüoğlu tarafından seminer verildi.

Kızıltepe İlçe Müftüsü Masum Taşçı, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Yeşilay’ın önemine değinerek, zararlı alışkanlıkların özellikle gençler arasında her geçen gün artarak devam ettiğini, din görevlilerinin de bu mücadelede aktif rol almalarının önemli olduğunu ve bu açıdan Yeşilay’ın yanında olunması gerektiğini, belirtti.

Her Din Görevlisi Yeşilay’ın Doğal Üyesidir.

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ise Kızıltepe din görevlilerine ve personeline  yönelik düzenlenen seminerde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

“Yeşilay Türkiye’nin hatta dünyanın köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Kurulduğu tarihten beri ülkemizin her köşesine ulaşmış, sağlıklı bir gelecek için gayret göstermiştir. Yeşilay aynı zamanda koruyucu hekimlik görevi üstlenen bir sağlık kurumudur, bu ulvi görevi uzun bir süredir yürütmektedir. Özellikle bu alanda, yani çok yaygın olan sigara, alkol, kumar, uyuşturucu madde ve teknoloji bağımlıkları konusunda din görevlilerinin de ciddi sorumluluklarının bulunduğunu, her din görevlisinin Yeşilay’ın tabii üyesi olduğunun bilinmesi gerekir. Hassaten Kızıltepe gibi bir ilçede bağımlıkların fazla olduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle din görevlilerimizin zararlı alışkanlıkların önlenmesi çalışmalarında en ön safta yer almaları, topluma örnek olmaları gerekir.”

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı