Judo ve Yürüyüş’te Mardin sporcularından büyük başarı


Bu haber 2018-04-17 13:48:40 eklenmiş ve 255 kez görüntülenmiştir.

Judo ve Yürüyüş’te Mardin sporcularından büyük başarı

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından Adıyaman İlinde düzenlenen Okullar Arası Küçükler Judo Grup Müsabakalarında 3 birincilik 1 ikincilik kazanan Mardinli judocular Türkiye Finali’ ne katılmaya hak kazanırken, Sırbistan’da yapılan 18. Balkan Yürüyüş Şampiyonası’nda Mardinli iki atlet balkan üçüncülüğünü elde etti.

 

Judo'da Madalyaları Topladık

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından Adıyaman İlinde düzenlenen Okullar Arası Küçükler Judo Grup Müsabakaları sona erdi.

 

16 İlden yaklaşık 350 sporcunun katıldığı müsabakada, sporcular Türkiye finalline yükselmek için kıyasıya mücadele ettiler. Mardin ili adına Şampiyonaya katılan İsmail Öğ 26 kilo müsabakasında birinci, Elif Alpaslan 40 kilo müsabakasında birinci, Ramazan Alpaslan 30 kilo müsabakasında birinciliği elde ederlerken Muhammed Öğ ise 42 kilo müsabakasında ikinci oldu. Müsabakalarda 4 madalya kazanan Mardinli sporcular ileri bir tarihte düzenlenecek olan Okullar Arası Küçükler Judo Türkiye Finali’ ne katılmaya hak kazandılar.

 

Balkan Şampiyonasında Büyük Başarı

Sırbistan’da yapılan 18. Balkan Yürüyüş Şampiyonası’nda ise Türkiye, takım Halinde şampiyonluğunu büyük puan farkıyla kazanırken, toplamda dokuz madalya elde etti. Bu madalyalardan 2’sini ise Mardinli atletler elde ederek büyük bir başarıya imza attılar.

 

Türkiye, Sırbistan’ın Zrenjanin kentindeki organizasyonda tarihinde en fazla madalya aldığı Balkan Yürüyüş Şampiyonası’nı geçirirken, takım halinde de kürsünün zirvesine çıktı. Türk yürüyüşçüler, şampiyonada üç altın, dört gümüş, iki de bronz madalya ile toplamda dokuz kez kürsüye çıktılar.

 

Dokuz Ülkenin katıldığı şampiyonada Ülkemizi ve Mardin ilini temsil eden Milli Sporcu Azad Ertaş U20 Erkeklerde 46:19 dereceyle Balkan üçüncüsü olurken U18 Erkeklerde Mardinli Milli Sporcu Umut Temel 47:03 dereceyle Balkan üçüncüsü oldu.

 


ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,