Kılınç milletvekilliği adaylığı için görevinde istifa etti


Bu haber 2018-04-27 15:14:11 eklenmiş ve 2865 kez görüntülenmiştir.

Mahmut Kılınç milletvekilliği aday adaylığı için görevinde istifa etti

Bölgenin ileri gelenlerinden, âlim ve kanaat önderi Mahmut Kılınç, HÜDA PAR'dan milletvekilliği aday adaylığı için memuriyetteki görevinden istifa etti.

Kızıltepe Müftülüğünde imam hatip olan Mahmut Kılınç, 24 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde HÜDA PAR'dan milletvekilliği aday adaylığı için memuriyetteki görevinden istifa etti.

Genel seçimlerde Mardin'den milletvekili aday adaylığı için müftülükteki görevinden istifa ettiğini açıklayan Mahmut Kılınç, HÜDA PAR kurulduğundan beri partide üst düzey görevler almış, 28 Şubat sürecindeki mağduriyetinin yıllar sonra giderilerek memuriyete geçmesi ile birlikte partideki görevlerinden istifa etmişti.

 

Mahmut Kılınç kimdir?

1970 yılında Kızıltepe'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kızıltepe'de, lise öğrenimini Mardin'de tamamladı. Lisans eğitimine sosyoloji bölümünde devam eden Kılınç, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 7 yıl boyunca resmi imamlık yaptı.

Kapatılan Mustazaf-Der'in Kızıltepe başkan yardımcılığı görevinde bulundu. HÜDA PAR Kızıltepe ilçe teşkilatı kurucu üyesi olan Kılınç, halen başkan yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

Özel radyo ve televizyonlarda programcılık, Doğruhaber Gazetesi'nde yazarlık yapan Kılınç, İslam tarihi ile Kürt dili ve edebiyatı alanlarında araştırmalar ve kitapları bulunmaktadır.

2014 yerel seçimlerinde HÜDA PAR'ın Mardin Büyükşehir Belediye başkan adayı olan Kılınç, 2015 yılında ise HÜDA PAR’ın destekliği bağımsız milletvekili adayı oldu. Orta düzeyde Arapça bilen Kılınç, evli ve 4 çocuk babasıdır. (M. Salih Keskin – İLKHA)

 

ETİKETLER :
Diğer POLİTİKA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,