Advert

Kılınç milletvekilliği adaylığı için görevinde istifa etti

Kılınç milletvekilliği adaylığı için görevinde istifa etti
Kılınç milletvekilliği adaylığı için görevinde istifa etti Ekspres
Bu içerik 3006 kez okundu.
Advert

Mahmut Kılınç milletvekilliği aday adaylığı için görevinde istifa etti

Bölgenin ileri gelenlerinden, âlim ve kanaat önderi Mahmut Kılınç, HÜDA PAR'dan milletvekilliği aday adaylığı için memuriyetteki görevinden istifa etti.

Kızıltepe Müftülüğünde imam hatip olan Mahmut Kılınç, 24 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde HÜDA PAR'dan milletvekilliği aday adaylığı için memuriyetteki görevinden istifa etti.

Genel seçimlerde Mardin'den milletvekili aday adaylığı için müftülükteki görevinden istifa ettiğini açıklayan Mahmut Kılınç, HÜDA PAR kurulduğundan beri partide üst düzey görevler almış, 28 Şubat sürecindeki mağduriyetinin yıllar sonra giderilerek memuriyete geçmesi ile birlikte partideki görevlerinden istifa etmişti.

 

Mahmut Kılınç kimdir?

1970 yılında Kızıltepe'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kızıltepe'de, lise öğrenimini Mardin'de tamamladı. Lisans eğitimine sosyoloji bölümünde devam eden Kılınç, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 7 yıl boyunca resmi imamlık yaptı.

Kapatılan Mustazaf-Der'in Kızıltepe başkan yardımcılığı görevinde bulundu. HÜDA PAR Kızıltepe ilçe teşkilatı kurucu üyesi olan Kılınç, halen başkan yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

Özel radyo ve televizyonlarda programcılık, Doğruhaber Gazetesi'nde yazarlık yapan Kılınç, İslam tarihi ile Kürt dili ve edebiyatı alanlarında araştırmalar ve kitapları bulunmaktadır.

2014 yerel seçimlerinde HÜDA PAR'ın Mardin Büyükşehir Belediye başkan adayı olan Kılınç, 2015 yılında ise HÜDA PAR’ın destekliği bağımsız milletvekili adayı oldu. Orta düzeyde Arapça bilen Kılınç, evli ve 4 çocuk babasıdır. (M. Salih Keskin – İLKHA)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!