Advert

GGC Olağan Kongresinde İpek Yeniden Başkanlığa Seçildi

GGC Olağan Kongresinde İpek Yeniden Başkanlığa Seçildi
GGC Olağan Kongresinde İpek Yeniden Başkanlığa Seçildi Ekspres
Bu içerik 971 kez okundu.
Advert

GGC 21. Olağan Kongresinde İpek Yeniden Başkanlığa Seçildi.

Merkezi Diyarbakır’da bulunan Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) 21. Olağan genel kurulu yapıldı. İki listenin yarıştığı seçimli kongrede mevcut Başkan Mehmet Veysi İpek’in listesi 93 oy alarak yeniden GGC başkanlığına seçildi.


Bölge illerinden 201 üyesi bulunan Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) 21. Olağan kongresi Diyarbakır, Mardin, Elazığ, Batman, Şırnak ve Şanlıurfa’dan gelen gazetecilerin katılımıyla Cemiyetin sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.


İki dönemdir cemiyet başkanlığını yapan Mehmet Veysi İpek ile Ercan Akkar yönetim listeleri kongrede yarıştı. İHA eski Diyarbakır Bölge Müdürü Fırat Aydınay’ın oybirliği ile Divan başkanlığına getirilirken yönetim kurulu faaliyet raporlarının okunup ibra edilmesinin ardından iki başkan’ın yaptığı konuşmaların ardından kapalı zarf usulü ile oylamaya geçildi.


161 üyenin oy kullandığı genel kurulda 1 oy geçersiz sayılırken, seçimde Mehmet Veysi İpek’in listesi 93 oy, Ercan Akkar’ın listesi ise 67 oy aldı. Bu sonuca göre seçimli kongrede oyların çoğunluğunu alan mevcut başkan Mehmet Veysi İpek listesi yeniden GGC yönetimine seçildi.


Yeniden Güneydoğu Gazeteciler Cemiyet Başkanlığı görevine seçilen Mehmet Veysi İpek, oylamaların tamamlanmasının ardından dilek ve temenni konuşmasında, Kongreye katılımlarından dolayı ve seçime katılan gazetecilerin demokratik anlayışından dolayı kendilerine teşekkür ederek, “201 üyeden 161 katılımın bize birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Tüm projelerimizi birlikte gerçekleştireceğiz ve birlik beraberliğimizi sağlayacağız. Bundan sonra cemiyetin herksin evi olduğunu 161 delege buradan ispatlamış oldu. Yeni yönetim inşallah hep birlikte güzel şeyler yapacaktır. Önerileriniz ve eleştirilerinize açığız, yeter ki yapıcı olsun. Cemiyeti inşallah daha güzel yerlere götüreceğiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!