Advert

“Korkma İyi Bir Annesin” konferansı verildi

“Korkma İyi Bir Annesin” konferansı verildi
“Korkma İyi Bir Annesin” konferansı verildi Ekspres
Bu içerik 573 kez okundu.
Advert

“Korkma İyi Bir Annesin” konferansı verildi

Mardin Büyükşehir Belediyesinden, “Korkma İyi Bir Annesin” konferansı.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kadınların bilinçlendirilmesi yönünde ki çalışmalarına devam ediyor. Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı, Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal’ın katılımıyla, Atatürk Kültür Merkezinde, ‘Korkma İyi Bir Annesin’ konferansı düzenledi. Annelerin çocukları ile yoğun ilgi gösterdiği konferansta keyifli dakikalar yaşandı. Konferansın ardından konuşmacı Saniye Bencik Kangal, imza gününde severleriyle bir araya geldi.

 

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Her alanda kadınlarımızı önemseyen projelerle çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.” dedi.

Kadınlara, gençlere ve engelli vatandaşlara pozitif ayırımcılık yaptıklarını aktaran Yaman, “Toplumu yetiştiren kadınların bilinçlenmesi durumunda toplumunda bilinçleneceğini bilen bir anlayışla çalışmalarımıza yön veriyoruz. Yaklaşık bir buçuk yıldır bu anlayış ile çalıştık ve çalışıyoruz. Böylelikle kadınlarımıza pozitif ayırımcılık yaparak Kadın Daire Başkanlığını aktif hale getirdik. Daire başkanlığımızın bünyesinde kadınlarımız için kurslar ve atölyeler açtık. Bu bağlamda MARMEK bünyesinde 47 bin kadınımıza meslek edindirme kursları açtık ve hızla devam ediyor.”

 

Kadınlara, gençlere ve engelli vatandaşlara yönelik çalışmaların hızla devam edeceğini aktaran Yaman, “Çünkü biz biliyoruz ki kadın gülerse şehir güler, genç gülerse şehir güler, engelli güler ve mutlu olursa şehir mutlu olur ve güler.” diye konuştu.

 

Şehirde anneleri ve anne adaylarını çocuk yetiştirme konusunda bilgilendirmek amacıyla, ‘Korkma iyi bir annesin’ konferansını düzenlediklerini belirten Yaman, şöyle devam etti: “Atatürk Kültür Merkezinde düzenlediğimiz konferansımız beklediğimizin üzerinde bir katılımla gerçekleşti. Geleceğimizin yetiştiren anneleri çocuk yetiştirme konusunda bilgilendirdik. Konferansımız güzel bir havada geçti. Katılan tüm anne ve anne adaylarına teşekkür ediyorum.”  

 


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!