Advert

"Foto Maraton Mardin" yarışması başladı

Ekspres
Bu içerik 479 kez okundu.

"Foto Maraton Mardin" yarışması başladı

Mardin'in tarihsel, kültürel, doğal ve turistik yönlerinin ön plana çıkarılması amacıyla "Foto Maraton Mardin" yarışması başladı.

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde kentin tarihsel, kültürel, doğal ve turistik yönlerinin ön plana çıkarılması adına düzenlenen "Foto Maraton Mardin" yarışması başladı.

Profesyonel ve amatör fotoğrafçıların katıldığı fotoğraf yarışması 4 gün sürecek. Kente gelen fotoğrafçılar, kayıt yaptırdıktan sonra tarihi kenti fotoğraflamak için tarihi mekânlara geçtiler.

 

6 Mayıs'a kadar devam edecek olan yarışmanın sonuçları 7 Mayıs'ta açıklanacak.

Yarışma dolayısıyla 10 adet 2 bin TL eş değer ödül verilecek. Ayıca, Mardin Valiliği özel ödülü, Mardin Büyükşehir Belediyesi özel ödülü, seçici kurul özel ödülü ve Muhammed Fatih Safitürk özel ödülü bin TL olacak. 10 kişiye mansiyon ödülü olarak 750 TL ve 50 kişiye ise sergileme ödülü olarak 250 TL verilecek.

 

Açılış töreninde konuşan Mardin Valisi Mustafa Yaman, fotoğraf yarışmasının, şehrin tanıtımına katkı sunacağını belirtti.

Yaman, "Maksadımız, bir dünya şehri olan Mardin'i daha da iyi tanıtmak, fotoğraf sanatçılarının gözüyle tanıtmaktır. Şu an kentteki otellerde bulunan 6 bin 500 yatak tamamen dolu. Çarşılarımız, tarihi mekânlarımız gelen misafirlerimiz tarafından dolu. Ben sizin aracılığınızla yarışmaya katılan sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki senelerde artarak devam edecek." dedi. (M. Salih Keskin - İLKHA)

 


Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin Hava limanında yolcu trafiğinde yüzde 16 artış yaşandı
Mardin Hava limanında yolcu trafiğinde yüzde 16 artış yaşandı
Elektronik İmza Sayısı Her Geçen Gün Artıyor
Elektronik İmza Sayısı Her Geçen Gün Artıyor