Üniversiteli Anneler kep fırlattı


Bu haber 2018-05-03 13:54:47 eklenmiş ve 527 kez görüntülenmiştir.

Üniversiteli Anneler kep fırlattı

‘Anne Üniversitesi’ İlk Mezunlarını Verdi

Kızıltepe Belediyesi’nin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) iş birliğiyle hayata geçirilen ve Mardin bölgesinde ilk defa düzenlenen ‘Anne Üniversitesi’ ilk mezunların verdi. Mezun olan anneler kep giyme töreninde keplerini havaya fırlattı.

Kızıltepe Belediyesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) iş birliğiyle Mardin bölgesinde ilk defa düzenlenen ‘Anne Üniversitesi’ projesi kapsamında eğitim alan 30 anne mezun olarak diploma sevinci yaşadı. Artuklu Üniversitesi’nde düzenlenen mezuniyet törenine Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça, Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş ile Eşi Ayşe Odabaş Hanımefendi, akademisyenler, kursta eğitim alan anneler ve aileleri katıldı.

Artuklu Üniversitesi’nde başlatılan ve 6 hafta süren eğitim periyodundan annelere, öğretim görevlileri tarafından çocuk ve kadın hakları, okul başarısında ailenin rolü, Hz. Peygamber ve çocuk, aile ve çocuk mahremiyeti, sağlık bilgisi ve çevre bilinci, anne, çocuk ve beslenme, zor davranışlarla başa çıkma, ev ekonomisi, değerler eğitimi, annelik ve iş hayatı, teknoloji kullanımı ve çocuk, eşler arası ilişkiler ve iletişim konularında eğitim alan anneler kep atarak mezuniyetlerini kutladılar.

Anne üniversitesi bünyesinde, her şeyden önce annelerin var olan bilgilerini güncellemek ve geliştirmeye gayret ettik diyen Kaymakam-Belediye Başkan vekili Ahmet Odabaş: “Annelere üniversite yaşamından örnek sunmak istedik. Annelerin çocukları arasındaki bağları güçlendirmelerine destek olmaya gayret ettik. Anneleri sosyal hayata teşvik etmek ve desteklemeye gayret ettik.” İfadelerine yer verdi.

Annelerin mezuniyet heyecanına ortak olan Odabaş, anneler arasındaki en genç anneye diplomasını takdim ederek kendisini tebrik ettiği törende diğer annelere de diplomaları takdim edilerek, kep atma töreni gerçekleştirildi.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,