Advert

Üniversiteli Anneler kep fırlattı

Üniversiteli Anneler kep fırlattı
Üniversiteli Anneler kep fırlattı Ekspres
Bu içerik 827 kez okundu.
Yaşar bey çerez Advert

Üniversiteli Anneler kep fırlattı

‘Anne Üniversitesi’ İlk Mezunlarını Verdi

Kızıltepe Belediyesi’nin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) iş birliğiyle hayata geçirilen ve Mardin bölgesinde ilk defa düzenlenen ‘Anne Üniversitesi’ ilk mezunların verdi. Mezun olan anneler kep giyme töreninde keplerini havaya fırlattı.

Kızıltepe Belediyesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) iş birliğiyle Mardin bölgesinde ilk defa düzenlenen ‘Anne Üniversitesi’ projesi kapsamında eğitim alan 30 anne mezun olarak diploma sevinci yaşadı. Artuklu Üniversitesi’nde düzenlenen mezuniyet törenine Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça, Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş ile Eşi Ayşe Odabaş Hanımefendi, akademisyenler, kursta eğitim alan anneler ve aileleri katıldı.

Artuklu Üniversitesi’nde başlatılan ve 6 hafta süren eğitim periyodundan annelere, öğretim görevlileri tarafından çocuk ve kadın hakları, okul başarısında ailenin rolü, Hz. Peygamber ve çocuk, aile ve çocuk mahremiyeti, sağlık bilgisi ve çevre bilinci, anne, çocuk ve beslenme, zor davranışlarla başa çıkma, ev ekonomisi, değerler eğitimi, annelik ve iş hayatı, teknoloji kullanımı ve çocuk, eşler arası ilişkiler ve iletişim konularında eğitim alan anneler kep atarak mezuniyetlerini kutladılar.

Anne üniversitesi bünyesinde, her şeyden önce annelerin var olan bilgilerini güncellemek ve geliştirmeye gayret ettik diyen Kaymakam-Belediye Başkan vekili Ahmet Odabaş: “Annelere üniversite yaşamından örnek sunmak istedik. Annelerin çocukları arasındaki bağları güçlendirmelerine destek olmaya gayret ettik. Anneleri sosyal hayata teşvik etmek ve desteklemeye gayret ettik.” İfadelerine yer verdi.

Annelerin mezuniyet heyecanına ortak olan Odabaş, anneler arasındaki en genç anneye diplomasını takdim ederek kendisini tebrik ettiği törende diğer annelere de diplomaları takdim edilerek, kep atma töreni gerçekleştirildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Bu Besinler Boğaz Ağrısına İyi Geliyor!
Bu Besinler Boğaz Ağrısına İyi Geliyor!