Advert

Deniz gazetecilere hedeflerini ve projelerini anlattı

Deniz gazetecilere hedeflerini ve projelerini anlattı
Deniz gazetecilere hedeflerini ve projelerini anlattı Ekspres
Bu içerik 630 kez okundu.
Yaşar bey çerez Advert

Deniz gazetecilere hedeflerini ve projelerini anlattı.

AK Parti Mardin Milletvekili Adaylığı için başvuran Mehmet Emin Deniz, düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarına adaylığı ve hedef ile projeleri hakkında bilgi verdi.

Önce ki dönem milletvekili genel seçimlerinde de Ak Parti’den Mardin milletvekili adayı olan deniz, AK Parti genel merkezi düzeyinde üst düzey görevlerde bulundu. Milletvekili aday adayı an Deniz, Mardin il merkezinde görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi.

 

AK Parti Mardin Milletvekili Aday adayı Mehmet Emin Deniz, gazetecilerle yaptığı sohbette şunları söyledi;

Bildiğiniz gibi 24 Haziran 2018’de 27.Dönem milletvekilliği seçimleri için sandık başına gideceğiz.

Bu seçim ülkemiz için yeni bir idare biçiminin de başlangıcı olacaktır. Bu yeni dönemde ülkemiz başkanlık sistemine geçmiş ve TBMM ile hükümet ilişkisi farklı bir şekil almış olacaktır.

Başka bir ifade ile bu yeni dönemde TBMM üyeleri bu yüce meclisten bir hükümet çıkarıp kurulan bu hükümete güvenoyu verme durumunda olmayacaklardır. TBMM üyeleri için artık ağırlıklı biçimde yasama faaliyetlerinde bulunmak tanımlanmış çalışma alanı olarak gözükmektedir.

Temennimiz bu manada TBMM çatısı altında bu dönemde sorumluluk alacak milletvekillerinin yapacakları yasama faaliyetleriyle ülkemizi tekrar tarihi şahlanış karakterine kavuşturma hamleleriyle milletimizin esas ve asli beklentisine cevap verebilmeleri olacaktır.

Biz de, tarihin bu yeniden yazılacağı evrede, bir tanık ve özne olabilmek amacıyla Mardin’den, güzide şehrimizi temsil etmek ve aziz Mardin halkının emanetini bihakkın taşımakla şerefyap olmak için yüce ve asil gaye ve düşünceler taşıdığından herkesin emin olması gereken Ak Parti’den aday adayı başvurusunu yapmış bulunuyoruz.

Bildiğiniz ve herkesin teslim etmekten imtina etmeyeceği gibi Ak Parti; tarih yazmış ve yazacak olan büyük ve azimli işler başarmış bir liderin, yani Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın komutasında, tarihi yürüyüşünü sürdüren kutlu bir kervandır. Bu kervanın bir neferi olarak karşınızda bulunmanın gurur verici bir şey olduğunu izninizle ifade etmek isterim.

Her ne kadar, Ak Parti içerisinde fiili siyasette kamuoyumuzun karşısına çıkmamız, Haziran 2015,25.Dönem milletvekilliği seçiminde milletvekilli adaylığı ile hatırda bulunuyorsa da,esasen,biz bu kervanın tebarüz ettirdiği kültürel ve düşünsel iklimin hiçbir zaman-ta ilk gençlik yıllarımızdan bu yana-dışında ve uzağında kalmadık.Bu yol,bizim için kadim bir medeniyeti tekrar ihya  ve asil bir fikir ve itikat dünyasının tekrar dirilişine tanıklık etmek için mücadeleyi bir hayat tarzı olarak seçtiğimiz, tercih ettiğimiz dosdoğru olduğundan da asla ve asla şüpheye düşmediğimiz,erdemden yol işaretleriyle bezenmiş mübarek bir patikaydı. Ye’sin ve yılgınlığın iman kuvvetiyle satvet ve şevkete sürekli tebdil olduğu zahir olan güzergahtı bu.

Şükür ki bu kutlu kervanın yürüyüşü bütün necis ve fasit oyun ve şeytani tuzaklara rağmen şairin dediği gibi,“kırılırda bir gün bütün dişliler, döner şanlı şanlı çarkımız bizim ”inanç, ümit ve azmiyle menzile doğru akışı hızla yol almaktadır. Şüphesiz,menzil de;Hakkın, hukukun adalet ve ihsanın bir sistem biçiminde milletimizin hayatına aksederek o muhteşem şairin “şenlenir evimiz barkımız bizim” dizesinde hayalini kurduğu hayatın“şenlendi milletimizin evi barkı” gerçeğini terennüm eden şarkılara dönüşeceği hedeften başka bir şey değildir.

İşte biz de Rabbimizin bizi bu temelde hakkın ve halkımızın hizmetinde sağlam ve sahih ölçülerden şaşmayacak bir sorumluluk ehli olanlardan eylemesi dilek ve temennisi taşıyan bir niyetle hareket etmiş ve 100’e yakın kıymetli dava arkadaşımızla birlikte güzel bir yarışa azmetmiş bulunuyoruz.

Samimi bir kalple ifade edeyim ki,biz bütün bu kardeşlerimizden hiç birini kıskançlık duygularımızı köpürten bir rakip ve ya muhabbetimizi yöneltmekten imtina edeceğimiz bir muarız olarak görecek bir duygu ve anlayıştan uzağız.Bilakis her aday adayı arkadaşımız,taşıdığı açık olan fikir hüviyeti bakımından bize refik ve kardeş olan birer dava mübarizidir.

Daha önce Mardin Ak Parti İl Başkanımız Sayın Nihat Eri Bey’in huzurunuzda dile getirdiği gibi;aday listesi ile ilgili son kararı sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan verecektir. Liste ortaya çıktığında listede ismimizin yer alıp almadığına bakmaksızın saf tutarak hizmet edecek insanlardan olduğumuz bilinsin isterim. Dava anlayışımız budur ve her zaman da böyle olmuştur.Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyor,selam ve saygılarımı sunuyorum.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Bu Besinler Boğaz Ağrısına İyi Geliyor!
Bu Besinler Boğaz Ağrısına İyi Geliyor!