Uluslararası Bisiklet Turu’nun Mardin etabı tamamlandı


Bu haber 2018-05-04 18:36:40 eklenmiş ve 408 kez görüntülenmiştir.

Uluslararası Bisiklet Turu’nun Mardin etabı tamamlandı

Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu’nun birinci etabı Mardin’de tamamlandı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi (BKİ) iş birliği, Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır Valilikleri ile Büyükşehir Belediyelerinin desteğiyle düzenlenen bisiklet turunun Mardin etabı tamamlandı.

"2.2 elit man" kategorisinde başlayan tura Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Malezya, İran, Bahreyn ve Gürcistan'dan 12 elit bisiklet takımıyla 160 sporcu katılım sağlıyor.

Yarışmanın birinci etabı olan Şanlıurfa-Kızıltepe-Mardin güzergâhı tamamlandı. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda düzenlenen törenle dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, törende yaptığı konuşmada, böyle bir organizasyona Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti.

Son yıllarda Mardin’in bir huzur şehri haline geldiğini kaydede Ayhan, “Mardin gelişen, büyüyen ve aynı zaman tarım, sanayi şehri ve turizm şehridir. 7 bin yıllık tarihi olan ve turizm potansiyeli yüksek olan şehrimizde böyle büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmak bizim için ayrı bir gurur. Bisiklete gönül vermiş sporcuları şehrimizde ağırlamaktan dolayı gurur duyuyoruz.” dedi.

Ayhan, “Sadece belediye olarak alt yapı ve üst çalışmalarını yapmıyoruz. Belediye olarak şehrin sosyal ve kültürel anlamda gelişmesi için yapılan organizasyonların içerisinde olmaya, destek vermeye ve onlarla birlikte çalışmaları yürütmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ise Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu’nun startını Peygamberler şehri Şanlıurfa’dan verdiklerini ifade etti.

“Mardin’de ulusal bir takım kuracağız”

Küçükbakırcı şöyle devam etti: “Masal şehri olan Mardin’de birinci etabını tamamladık. Bundan sonra da evliyalar ve enbiyalar şehri olan Diyarbakır’da devam edeceğiz. Bisiklet sporu her geçen gün ulusal anlamda gereken değeri almaktadır. Geçen sene 41 ilde faaliyet yaptık. Bu senede yaklaşık 39 ilde faaliyet gösterdik. Türkiye’nin her yerinde patallerimizi çevirmeye devam ediyoruz. Geçen 26 uluslararası organizasyonu hem katıldık hem de dâhil olduk. Bu organizasyonlarımız devam edecek. Mardin’de ulusal bir takım kuracağız. Mardin’de bisiklet takımımız büyüyecek. Sizde çok yakında göreceksiniz ki Mardin Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Takımı’nın ulusal ve uluslararası arenada yapılan yarışlarda en ön sıralarda yer alacağını düşünüyorum. Her kesi bisiklete binmeye davet ediyorum.”

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara ödülleri verildi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,