Okullar arası 'Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması'nın finali yapıldı


Bu haber 2018-05-05 15:22:50 eklenmiş ve 461 kez görüntülenmiştir.

Okullar arası 'Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması'nın finali yapıldı

​Mardin'in Kızıltepe ilçesinde ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen 'Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması'nın finali yapıldı.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, "Hedefe Doğru 4 Başlık 7 Adım Projesi" kapsamında Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçedeki ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen 'Siyer- Nebi Bilgi Yarışması'nın finali gerçekleştirildi.

'Siyer- Nebi Bilgi Yarışması' 29 ilkokul, 49 ortaokul ve 20 lisenin katılımıyla yapıldı. Yarışmalarda her okulu 4 öğrenci temsil ederek sorulan soruları cevapladı.

Kızıltepe Furkan Doğan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi spor salonunda düzenlenen yarışma, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi hocası 9 juri üyesi gözetiminde yapıldı. Her kategori için öğrencilere 20 soru soruldu. Yarışma sonunda aynı puanı paylaşan okullar arasında birinciliği seçmek için ise yedek sorular soruldu.

Birincilik için kıyasıya mücadele edilen İlkokullar arası 'Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması'nda 23 Nisan İlkokulu birinci, Karakuyu İlkokulu 2'nci ve İstiklal İlkokulu 3'üncü oldu.

Ortaokullar arası 'Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması'nda Mehmet Emin Değer Ortaokulu birinci, Mehmetçik Tahir Özcan Taylan 2'nci ve Adnan Menderes Ortaokulu 3'üncü oldu.

Liseler arası 'Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması'nda Kızıltepe Anadolu Lisesi birinci, Süleyman Solhan Anadolu İmam Hatip Lisesi 2'nci, Furkan Doğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 3'üncü oldu.

Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü önümüzdeki günlerde dereceye giren öğrenciler için toplu ödül töreni düzenleyecek. (Mehmet Aslan-İLKHA)

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,