Advert

“HÜDA PAR mazlum halkın sesi olacak”

Kızıltepe de esnafları ziyaret etti...

“HÜDA PAR mazlum halkın sesi olacak”
“HÜDA PAR mazlum halkın sesi olacak” Ekspres
Bu içerik 1890 kez okundu.
Advert

Kılınç: “HÜDA PAR mazlum halkın sesi olacak”

HÜDA PAR Mardin Milletvekili aday adayı Mahmut Kılınç, beraberindeki heyetle Kızıltepe esnafını ziyaret etti. Esnafın; sorunlarına eğilmeyen Mardin milletvekillerinden yakındıklarını söyleyen Kılınç, Partisinin Midyat ilçe teşkilatı binası açılışına da katılarak bir konuşma yaptı.

 

HÜDA PAR aday adayı Kılınç’tan esnaf ziyareti

HÜDA PAR Mardin Milletvekili aday adayı Mahmut Kılınç, beraberindeki heyetle Kızıltepe esnafını ziyaret etti. Kılınç, esnafın; sorunlarına eğilmeyen Mardin milletvekillerinden yakındıklarını söyledi.

 

Seçim çalışmalarına başlayan HÜDA PAR Mardin Milletvekili aday aday Mahmut Kılınç, Midyat ilçesindeki temaslarının ardından Kızıltepe’ye geçti. Kılınç, İl Başkanı Burhan Aydın, Kızıltepe İlçe Başkanı Abdullah Kavan ve kalabalık bir heyetle Kızıltepe esnafını ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi.

Esnafın sıcak ve samimi ilgisiyle karşılanan Kılınç, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, esnafın en çok altyapı çalışmalarından yakındığını dile getirdi.     

Esnafın elektrik sorunundan şikayet ettiğini kaydeden Kılınç, DEDAŞ’ın ilçe merkezinde elektrik hatlarını yeraltına alma çalışmalarının esnafı mağdur ettiğini söyledi. Esnafın tüm sıkıntılarını yanlarına not aldıklarını aktaran Kılınç, var olan sorunları rapor haline getirip, yetkili mercilere ulaştıracaklarını kaydetti.

 

“Şu ana kadar Mardin’den giden vekiller ciddi bir şekilde sorun ve sıkıntılara eğilmediler”

Kılınç, konuşmasına şöyle devam etti: “HÜDA PAR olarak Mardin ve ilçelerinde sürekli il ve ilçe başkanlarımız esnaf ziyareti yapıyor. Bugün de HÜDA PAR Mardin Milletvekili aday adayı olmam hasebiyle esnaf ziyaretinde bulunduk. Esnafımız hayırlı dualarda bulundular ve esnafımız bir beklenti içerisindeler. Esnafımız şimdiye kadar gelip giden siyasi iktidarlar ya da muhalefetten meclise giden Mardin milletvekilleri bu halka bir şey yapmadıklarından yakınıyorlar. Gerek Mardin’in gerek Kızıltepe’nin birçok sorun ve sıkıntısı var. Şu ana kadar Mardin’den giden vekiller ciddi bir şekilde bu sorunlara ve sıkıntılara eğilmediler. Özellikle Mardin’de elektrik sorunu olması hasebiyle çiftçilerimizle de ayaküstü görüştük, çiftçilerimiz bu sorunun bir an önce halledilmesi için il ve ilçe başkanlarımızdan rica da bulundular. Meclise gitmemiz durumunda bu soruna eğilmemizi istediler. Ayrıca Kızıltepe’de elektrik hatlarını yer altına alma kazı çalışması sıkıntıları var esnafımız biraz da ondan yakındılar. Ticaret durma noktasında! Biz bu sorun ve sıkıntılarını dinleyip il ve ilçe başkanlarımızla birlikte bunu raporlaştırıp inşallah yetkili mercilere iletir ve bu sorunlar üzerinde de durmaya devam edeceğiz. Mardin ve diğer ilçelerinde esnaf ziyaretlerimiz devam edecek. Esnafların teveccühü gayet iyiydi, bir beklenti içerisindeler, inşallah bu teveccühün sandıkta oya dönüşeceğini umuyoruz.”

 

“HÜDA PAR mazlum halkın sesi olacak”

Kızıltepe’de ki esnaf ziyaretinden önce Midyat ilçesinde HÜDA PAR Midyat ilçe teşkilatının yeni hizmet binasına taşınması nedeniyle düzenlenen açılış etkinliğine katılan HÜDA PAR Mardin Milletvekili aday adayı Mahmut Kılınç’ HÜDA PAR’ın seçimden seçime halkın önüne çıkan bir parti olmadığını ve mazlum halkın sesi olacaklarını söyledi. Açılış öncesi araç konvoyu oluşturan partililer, ilçede seçim turu attı.

 

Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan HÜDA PAR Midyat ilçe teşkilatının yeni hizmet binası açılışında bir konuşma yapan Kılınç, ilçe teşkilatının yeni yerinin hayırlara vesile olmasını temenni ederek hakkın ve halkın hizmetine aday olduklarını söyledi.

Kılınç, “İnşallah HÜDA PAR siyaset sahnesinde eskiden olduğu gibi bundan sonrada en güzel şekilde yoluna devam edecektir. Hakkın ve halkın hizmetinde, hakkın ve halkın hizmetini esas tutan bu hareket bundan sonrada bu hedeflerine ulaşmak için Allah’ın izniyle en güzel şekilde halkımıza hizmet edecektir. Gecemizi gündüzümüze katarak ülkemiz, bölgemiz ve İslam âlemi için inşallah en güzel hizmetleri yapmaya adayız. Bu konuda parti programımızda da belirtmiş olduğumuz gibi bölgemiz hem ülkemiz ve İslam coğrafyası için, bunların kurtuluşu için durmadan çalışacağımıza and içmişiz.  Bu çalışmalarımızı siz değerli Midyatlı hemşerilerimizle birlikte inşallah beraber sürdüreceğiz.” dedi.

 

HÜDA PAR’ın seçimden seçime halkın önüne çıkan bir parti olmadığını belirten Kılınç,mazlum halkın sesi olacaklarını söyledi.

HÜDA PAR’ın 2012 yılında kurulduğunu kaydeden Kılınç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kuruluşumuzdan günümüze kadar, biz daha önce halkımıza şu vaatte bulunmuş ve demiştik ki diğer siyasi partiler gibi seçimden seçime meydanlarda olmayacağız. Biz diğer siyasi partiler gibi seçimden seçime halkımıza gitmeyeceğiz. Siz de takdir edersiniz 2015 seçimlerinden sonra defalarca biz il başkanımız, ilçe başkanımız, genel başkan yardımcılarımız, hatta sayın genel başkanımızla birlikte defalarca Midyat’a geldik, Midyatlı kardeşlerimizi ziyaret ettik. Bölgemizin ve ülkemizin farklı bölgelerine gittik. Hatta gerek yurt dışında gerekse yurt içinde farklı ziyaretlerde bulunduk ve halkımızın sorun ve sıkıntılarını dinledik ve onların sesi olduk. Mazlum halkımızın sesi olduk. Bu konuda bundan sonrada çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz. Sizlerle birlikte çalışmaya adayız. İnşallah bugün ilçe teşkilatımızın yeni yerini açıyoruz. Siz değerli Midyatlı hemşerilerimizin katılmalarını saygıyla karşılıyoruz. İnşallah HÜDA PAR camiası olarak hem Midyat hem bölge, hem de ülkemizin hizmetinde, en güzel hizmetleri yapmaya devam edeceğiz.”

Daha sonra ilçe teşkilatının yeni yerinin açılışına geçildi, salâvatlarlakurdelesi kesilen açılışta misafirlere ikramlarda bulunuldu.

(Mehmet Aslan - İLKHA)

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!