Advert

AK Parti'de Temayül Yoklaması gerçekleştirildi

AK Parti'de Temayül Yoklaması gerçekleştirildi
AK Parti'de Temayül Yoklaması gerçekleştirildi Ekspres
Bu içerik 1407 kez okundu.
Advert

AK Parti'de Temayül Yoklaması gerçekleştirildi.

24 Haziranda yapılacak milletvekili erken genel seçimlerinde AK Parti Mardin listesinden gösterilecek adayları belirlemek üzere aday adayları arasında temayül yoklaması yapıldı.

 

Mardin merkez Artuklu ilçesi kapalı spor salonunda düzenlenen temayül yoklamasına Parti Genel merkezinden görevlendirilen içişleri Eski Bakanı ve Erzurum Milletvekili Efkan Ala, Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi Canan İzgi ve Genel merkez Gençlik Kolları MKYK üyesi Enez Can Demir’in yanı sıra AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri ve İlçe başkanlarının gözetiminde yapıldı. Temayül yoklamasına başkanlık eden Ala, sonuçların kesin belirleyici olmadığına dikkat çekti.


Temayül yoklamasının yapıldığı salonda delegelerin rahat oy kullanabilmesi ve yoğunluk yaşanmaması için 40 kabin oluşturulurken her ilçe için ise ayrı sandıklar kurulurdu.

Milletvekili genel seçimler için Ak partiden aday adaylığı başvurusunda bulunan 92 adaydan Ceyda Bölünmez Çankırı, Orhan Miroğlu ve Zeynep Alkış’ın dışındaki 89 aday adayının oylamaya katıldığı temayül yoklamasında delegeler sandıklarda oy kullanarak tercihlerini kullandılar.

Temayül yoklamasının sonuçlanmasının ardından aday adaylarını belirlemek 1525 delegeden 1110 delegenin oy kullandığı belirlendi. Oylamaya katılmayan delegelerin ise genel merkezin geçen yıl yapılan temayül yoklamasında delege tercihlerinin göz önüne alınmamasına tepki olarak oy kullanmadığı ileri sürüldü.


Temayül yoklamasının ardından yapılan tespitlere göre Kızıltepe ilçesinde mevcut 256 delegeden 182 delege, 181 delegesi bulunan Artuklu ilçe teşkilatından 151 delege, Midyat ilçesinde bulunan 167 delegeden 100 delege, Nusaybin ilçesinde kayıtlı 158 delegeden 111 delege ve Mazıdağı ilçesinin 103 delegesinden 49 delegenin oy kullandığı belirtildi.


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!