Advert

Mardin HDP Seçim Startı verdi

Mardin HDP Seçim Startı verdi
Mardin HDP Seçim Startı verdi Ekspres
Bu içerik 1828 kez okundu.
Yaşar bey çerez Advert

Mardin HDP Seçim Startı verdi

HDP Mardin il teşkilatı aday başvurularının sona ermesiyle birlikte aday adayları ve parti birleşenleri ile bir araya gelerek 24 Haziran 2018 erken genel seçimleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

HDP Mardin İl Örgütü tarafından oluşturulan İl Seçim Koordinasyonu başlattığı seçim çalışmaları ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Siyasal tespitler, konulan dönemsel hedefler ve başarıyı esas alan iddiamızla 24 Haziran seçimlerinin startını veriyoruz.” İfadelerine yer verildi.

 

Hiçbir partide olmayan fedakar bir parti tabanına ve kurumsal zenginliğe sahip oldukları ve çok çalışarak tüm güçlüklerin üstesinden gelecekleri sözlerine yer verilen açıklamada şu görüşler paylaşıldı:

Ortadoğu ve Türkiye’de olağanüstü gelişmelerin yaşandığı bu dönemde, oldukça kritik üç seçimle karşı karşıyayız. AKP ve MHP koalisyonu bu seçimleri kazanarak, mevcut otoriter rejimin faşizan yapılanmasını tamamlamak istemektedir. Bunun için ihtiyaç duyduğu iç ve dış politik hamlelerin önemli bir kısmını bu seçimler sonrasında elde edeceği sonuçlar üzerinden yapmayı düşünmektedir. Yani bu seçimler AKP-MHP ittifakı kadar, derin bir bunalım yaşayan mevcut rejim için de varlık-yokluk nedenidir.

Bu kirli ittifak, önündeki en önemli engel olarak partimiz HDP’yi görmekte ve bu temelde hedefine almakta; baskıları artırmaktadır. Buna karşı bize düşen görev; halkımızın iradesini temsil eden tek bir oyun bile heba olmaması için Sandık Güvenliğini gözeten, gerekli tedbirleri alan bir çalışma yürütmek ve daha da önemlisi zaman sorunumuz olsa da Temas Kurulmayan Tek Bir Seçmen Bırakmayacak hedefli bir seçim örgütleme çalışması yürütmek olacaktır.

Bunun için de tüm zorlukların farkında olarak, ancak bu zorlukların biç birini mazeret göstermeksizin; seçim çalışmalarımızı, halkımızla güçlü bir buluşmanın zemini olarak görmeliyiz. Şartlar ne olursa olsun kararlılıkla ve büyük bir moral ve iddiayla, tüm demokratik güçlerle birlikte mücadeleyi sürdüreceğiz. Çünkü parti olarak, Türkiye halklarının umudu olma iddiamızı kararlılıkla sürdürmekten ve tüm baskı ve imha politikalarına direnişle yanıt vermekten, yani mücadeleden başka seçeneğimiz bulunmamaktadır.

HDP Mardin il örgütü ve kent bileşeni önemli kurumlarımızın temsilcileriyle oluşturduğumuz Mardin İl Seçim Koordinasyonu olarak;

Yukarıda belirttiğimiz siyasal tespitler, konulan dönemsel hedefler ve başarıyı esas alan iddiamızla 24 Haziran seçimlerinin startını veriyoruz. Pek çok güçlüğümüz var; aşacağız.

Ama hiçbir partide olmayan fedakar bir parti tabanına ve kurumsal zenginliğe sahibiz. Çok çalışarak bu halka layık olmanın, değerlerimize ve ilkelerimize sahip çıkarak tüm güçlüklerin üstesinden geleceğimizin sözünü veriyoruz.

 


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Bu Besinler Boğaz Ağrısına İyi Geliyor!
Bu Besinler Boğaz Ağrısına İyi Geliyor!