“Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” Yetenek Yarışmasının Ödülleri sahiplerini buldu


Bu haber 2018-05-09 10:26:48 eklenmiş ve 379 kez görüntülenmiştir.

“Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” Yetenek Yarışmasının Ödülleri sahiplerini buldu

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti  işbirliğinde, ülke geneli ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik,  görsel ve edebi alanda  düzenlenen “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek”  yetenek yarışması birincileri ödüllerini aldı.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü  Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine  İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Şube Müdürü Abdurahman Ceylan, Yeşilay Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ile, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Yeşilay Mardin Şube başkanı Lütfü Günlüoğlu konuşmasında özetle şunları söyledi: “Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirilmeleri amacıyla proje hayata geçirildi. Bu vesile ile dereceye giren öğrencileri ödüllendirmek istedik. Öğrencilerimizin bir kısmı da aileleri ile birlikte İstanbul’da düzenlenen programa katıldılar”

 

YEŞİLAY’IN ÇALIŞMALARINI ÖNEMSİYORUZ

Mardin Milli Eğitim İl Müdürü Sarı ise, “Bağımlılıkla mücadelede en büyük görevlerden biri anne-baba ve öğretmenlerimize düşmektedir. İlimizde 200 bini aşkın öğrencimiz var. Çocuklarımızı hepsini bağımlılıklardan uzak tutmaya çabalıyoruz. Bu konuda Yeşilay’ın çalışmaları takdire şayandır ” dedi.

Başarı gösteren öğrenciler aynı zamanda Yeşilay’ın İstanbul’daki genel merkezi Sepetçiler Kasrı’nda düzenlediği büyük bir organizasyonla ödüllerini cemiyetten teslim aldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törende yapılan konuşmaların ardından yarışmalarda birinci olan öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,