Advert

Mardin Trabzon kardeşliği aile ziyaretleriyle pekişiyor

Mardin Trabzon kardeşliği aile ziyaretleriyle pekişiyor
Mardin Trabzon kardeşliği aile ziyaretleriyle pekişiyor Ekspres
Bu içerik 2561 kez okundu.
Yaşar bey çerez Advert

Mardin Trabzon kardeşliği aile ziyaretleriyle daha da pekişiyor

Kardeşlik projesi kapsamında Mardin Kızıltepe'den Trabzon'a aileler gidiyor.

Mardin Kızıltepe'den Trabzon'a 17 aile olmak üzere toplamda 60 kişi Kızıltepe ilçesinden Trabzon'a gitmek için yola çıktı. Manevi kardeşlik köprüsünü kullanarak yola düşen 60 kişilik heyetin içinde Hububat ticaret merkezi Başkanı Mahmet Şerif Öter, Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyon Başkanı ve aynı zamanda Kızıltepe Trabzon taraftarlar Derneği Başkanı İbrahim Aydın ve aileleri de bulunuyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun desteklediği kardeşlik köprüsünün ayaklarını daha da güçlendirmek için her gün yeni projelerle bir araya gelen Mardin ve Trabzon illeri, bu kez de Trabzon'da ailelerle bir araya geliyorlar. Proje kapsamında gönül elçileri olarak bu manevi köprüyü kullanan bu iki şehir böylelikle gönül bağlarını güçlendirmeyi hedefliyor.

Trabzon gidip Trabzon'u, Karadeniz’i görerek insanlarını tanıma fırsatını elde ederken aynı zamanda Mardin'i de oraya tanıtacak olan Kadınlara büyük iş düştüğünü söyleyen Hububat ticaret Merkezi Başkanı Mehmet Şerif Öter, “Trabzon'da 3 gün kalacağız ve son gece de ise Trabzon'daki ailelere misafir olup onlarda konaklayacağız.” dedi.

Haber-Foto: Diler Erbeyi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Bu Besinler Boğaz Ağrısına İyi Geliyor!
Bu Besinler Boğaz Ağrısına İyi Geliyor!