Mardin Trabzon kardeşliği aile ziyaretleriyle pekişiyor


Bu haber 2018-05-11 11:16:27 eklenmiş ve 2128 kez görüntülenmiştir.

Mardin Trabzon kardeşliği aile ziyaretleriyle daha da pekişiyor

Kardeşlik projesi kapsamında Mardin Kızıltepe'den Trabzon'a aileler gidiyor.

Mardin Kızıltepe'den Trabzon'a 17 aile olmak üzere toplamda 60 kişi Kızıltepe ilçesinden Trabzon'a gitmek için yola çıktı. Manevi kardeşlik köprüsünü kullanarak yola düşen 60 kişilik heyetin içinde Hububat ticaret merkezi Başkanı Mahmet Şerif Öter, Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyon Başkanı ve aynı zamanda Kızıltepe Trabzon taraftarlar Derneği Başkanı İbrahim Aydın ve aileleri de bulunuyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun desteklediği kardeşlik köprüsünün ayaklarını daha da güçlendirmek için her gün yeni projelerle bir araya gelen Mardin ve Trabzon illeri, bu kez de Trabzon'da ailelerle bir araya geliyorlar. Proje kapsamında gönül elçileri olarak bu manevi köprüyü kullanan bu iki şehir böylelikle gönül bağlarını güçlendirmeyi hedefliyor.

Trabzon gidip Trabzon'u, Karadeniz’i görerek insanlarını tanıma fırsatını elde ederken aynı zamanda Mardin'i de oraya tanıtacak olan Kadınlara büyük iş düştüğünü söyleyen Hububat ticaret Merkezi Başkanı Mehmet Şerif Öter, “Trabzon'da 3 gün kalacağız ve son gece de ise Trabzon'daki ailelere misafir olup onlarda konaklayacağız.” dedi.

Haber-Foto: Diler Erbeyi

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,