Dünya Parkur Şampiyonası muhteşem performanslarla tamamlandı


Bu haber 2018-05-13 20:56:37 eklenmiş ve 438 kez görüntülenmiştir.

Dünya Parkur Şampiyonası muhteşem performanslarla tamamlandı

Turkey Home Merrell Mardin Dünya Parkur Şampiyonası muhteşem performanslarla tamamlandı


Dünyanın en hızlı gelişen spor branşlarından serbest koşu ve parkur sporunun Dünya kupası Türkiye ayağı 12–13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Mardin Zinciriye Medresesi‘nde oluşturulan özel parkurda düzenlendi.


Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Mardin Valiliğinin desteğiyle Türkiye cimnastik federasyonu himayesinde düzenlenen “turkey homemerrell” Mardin Dünya parkur şampiyonası, dünyanın en güçlü sporcularının başdöndürücü akrobatik sokak gösterilerine sahne oldu. 14 ülke’den 46 sporcunun katıldığı şampiyonanın ilk gününde “hız etabı“ ve “5‘ten sağ kalan“ yarışmaları gerçekleştirildi. İlk gün Ukraynalı sporcu Erik Mukhametshin birinci olurken, Amerikalı sporcu joey Adrian ikinci, Türk sporcu Enes Kasım Tekgül ise üçüncü oldu.


Şampiyonanın ikinci gününde “en iyi hareket“ ve “serbest stil finalleri“ düzenlendi.

En iyi hareket (skills) kategorisinin birincisi İranlı sporcu İlia Movahad, ikincisi İranlı sporcu ashcan yazdamimehr, üçüncüsü ise Ukraynalı sporcu Erik Mukhametshin oldu.

Yarışmanın son kategorisi olan serbest stil finallerinde; Ukraynalı sporcu Erik Mukhametshin birinci, Rus sporcu Kiryak Olesnikov ikinci olurken, Amerikalı sporcu Joey Adrian üçüncü sırada yer aldı.


ABD, Çin, Meksika, Rusya, Yunanistan, Hollanda, İtalya, İngiltere, Portekiz, Ukrayna, Kanada, Avustralya ve Letonya, dünya kupası mardin‘esporcu gönderen ülkelerden bazıları. Şampiyonada joey Adrian, Shawn Bautista, Calen Chan, Louie Chavez, Dragon, wideriksen, Tavon Markquan, Sean Higgins, Kiryakolesnikov, DK Kyrsanidis, Bart Der Linden, ilarialuisi, Katie Mcdonnell, Erik Mukhametshin, Pasha Petkuns, Maria Raptaki, Pedro Saldago, Daer Sanchez, Alfred Scott, Dom Di Tomasso, Alexander Titarenko, Amanda Voll, Nate Weston gibi dünyanın farklı ülkelerinden güçlü sporcular yarıştı.


Gösterileri Dünyada 1 milyar insan takip etti.

Şampiyonanın Mardin‘in tanıtımına büyük katkı sağlaması bekleniyor. Turkey homemerrell Mardin Dünya parkur şampiyonası dünyanın önde gelen TV kanallarında yer aldı ve 100 ülkede 1 milyarı aşkın insana ulaştı.

Dünya serbest koşu parkur federasyonu (WFPF) tarafından 2018 yılında ABD, İngiltere, Almanya, Meksika, Brezilya, Fas ve Türkiye‘de düzenlenen serbest koşu parkur Dünya kupası‘nın yapım ortaklığını, dünya çapında büyük spor organizasyonlarının yapımcılığını üstlenen case Productions gerçekleştiriyor.

ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,