Advert

Bağımsız Milletvekili Adayı Aktaş Basın’la Bir araya Geldi

Bağımsız Milletvekili Adayı Aktaş Basın’la Bir araya Geldi
Bağımsız Milletvekili Adayı Aktaş Basın’la Bir araya Geldi Ekspres
Bu içerik 2835 kez okundu.
Advert

Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı Aktaş Basın’la Bir Araya Geldi

TBMM 27’inci dönem Milletvekili seçimlerinde Mardin’den bağımsız Milletvekili adaylığını koyan Mahmut Aktaş Mardin merkez ve Kızıltepe ilçesinde görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek adaylığı ile ilgili açıklamlarda bulundu.


Partilere bağlı Mardin milletvekillerinin ilin hiçbir sorununa çözüm getiremediğini ve bunu aşmak için partilere bağımlı olmadan bağımsız olarak aday olduğunu açıklayan Aktaş, başta gençler olmak üzere tüm Mardinlilerin desteği ile Meclise halkın vekili olarak gidip halkın efendisi değil hizmetkarı olacağını söyledi:

24 Haziran’da yapılacak 27’inci dönem Milletvekili erken genel seçimlerinde Mardin Bağımsız Milletvekili adayı olan Mahmut Aktaş beraberinde Hukuk danışmanı Avukat Ömer Faruk Afadle, Basın sorumlusu Vecdi Demir ve danışman Mahmut Özer ile birlikte basın mensuplarına adaylığı, hedefleri ve çalışmaları ile açıklamalrda bulunarak şunları söyledi:

Malumunuz olduğu üzere, 27. dönem Milletvekilliği Seçimleri için Bağımsız Milletvekilliği adaylığı müracaatımızı gerçekleştirdik.

Öncelikle bir ekip olduğumuzu ve müracaatımızı gerçekleştirmeden önce, bir kamuoyu yoklamasını yapığımızı belirtmek isterim. Yaptığımız bu kamuoyu çalışmaları neticesinde insanların mevcut siyasi partilere olan güvenlerini kaybettiklerini, yıllardır verilen sözlerin yerine getirilmemesi sebebiyle bu güvensizliğin, telafi edilemeyeceğini, kararsız seçmen sayısının arttığını belirledik.

Bu çalışmamız neticesinde, memleketimizde yapılan usulsüzlüklerin ve haksızlıkların karşısında ne kadar uğraşırsak uğraşalım sesimizin yeterince çıkmadığına, bu sebepten dolayı siyasetle ilgilenmemiz gerektiğine ve önümüzdeki bu seçimde siyasete girmek açısından şartların olgunlaştığına karar vererek zorlu bir yola çıktık.

Memleket sorunlarının, siyasi partilerin politikalarına kurban edildiğine, yukarıdan atama usulü ile belirlenen milletvekillerinin, iradelerinin bulunmadığına ve bu şartlar içerisinde kim seçilirse seçilsin halkın değil başkalarının vekili olacağına kanaat getirdiğimiz için bağımsız aday olmamız gerektiğine karar verdik.


Bizi bu zorlu yola sevk eden sebeplerin, siyasi partilerin politikalarından daha zaruri olduğunu belirtmek isteriz. Zira;

1-      Memleketimizde önü alınamayan Madde Bağımlılığının gün geçtikçe arttığını gördük. Gençlerimizin ahlakını ve maneviyatını zedeleyen, sağlığına zarar veren bu belalar ile mücadele etmek istediğimizde önümüze bir takım engeller çıktı. Bu engelleri aşmanın yegane yolunun siyasi platformda yer almak olduğunu anladık.

2-      Niteliği gereği bir kamu hizmeti olan elektrik dağıtım hizmetinin, yüksek kâr amacı güden DEDAŞ firmasının tekeline bırakıldığını; bu firmanın tüm platformlarda peşinen haklı sayıldığını ve buna mukabil halkımızın hırsız olarak kabul görüldüğünü; bu firmanın kolluk kuvvetlerini, rahatlıkla kendi özel güvenlik görevlileri gibi kullanabilme kudretine sahip olduğunu gördük. Memleketimizin temel ekonomik dinamiği olan Tarıma, yüksek kar politikaları ile darbe indiren ve halkımızı rencide eden bu firma ile mücadele etme noktasında YUKARIDAN ATANAN BAĞIMLI MİLLETVEKİLLERİNDEN bizlere hayır gelmeyeceğini,  şahsiyetli bir mücadelenin tek yolunun bağımsız olarak siyasi platformda yer almak olduğunu anladık.

3-      Memleketimizde kısıtlı olan istihdam imkânlarının, belirli bir azınlık tarafından parsellendiğini ve ihtiyaç sahiplerinin bu imkânlardan mahrum bırakıldığını; Girişimci gençler ile esnaflar için ayrılan ödeneklerin paravan şirketler ve nitelikli dolandırıcılar arasında paylaştırıldığını; gerçek girişimciler ile şerefli esnafların bunlardan mahrum edildiğini gördük. İhtiyaç sahiplerinin hakkını, dünya malına doymayan zalimlerden söke söke almak için, genç girişimcilerimizin ve şerefli esnafımızın hakkını savunmak için tek yolun siyasi platformda yer almak olduğunu anladık.

4-      Bizim başımıza kaktıkları taziye evleri, asfalt yolları, çiçekleri ve heykelleri TORPİLLİ MÜTAHİTLERE peşkeş çektiklerini; bir liraya mal edilen işi 5 lira olarak bu milletin cebinden aldıklarını gördük. Bu zalimlerin arkasına sığındığı gücü delmenin ve bu milletin geleceğini korumanın yegane yolunun siyasi platformda yer almak olduğunu anladık.


Bu sebeplerden ve bunlar gibi daha nice sebeplerden dolayı, tüm haksızlıkların karşısında en gür ses olma düsturu ile bu kutlu yola çıktık.

Son olarak boş bir hayal veya heves ile bu yola çıkmadığımızı belirtmek isteriz. Toplumda bağımsız milletvekillerinin ancak oy satın alarak muvaffak olabilecekleri kanaatinin oluştuğunu gördük. Ancak BİZ BU HALK İÇİN VE YİNE İÇİNDE YAŞADIĞIMIZ ve HER BİRİNİ ŞAHSEN TANIDIĞIMIZ BU HALKA GÜVENEREK YOLA ÇIKTIK. İstişarelerimiz neticesinde vardığımız sonuç şudur ki biz bu seçimden her şekilde galip çıkacağız. Zira

-          Hesaplarımız gerçekleşirse vekil olacağız ve kazanacağız,

-          Hesaplarımız gerçekleşmezse biz başkalarına ilham kaynağı olacağız ve yine kazanacağız.


Bizler biliyoruz ki, İMAN VARSA İMKANDA VARDIR.

Bizler biliyoruz ki, Allah’ın izniyle büyük bir topluluğa galip gelen nice küçük topluluklar vardır!


MARDİN BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI MAHMUT AKTAŞ’IN ÖZ GEÇMİŞİ:

1984 yılında Emekli İmam Hatip Mehmet Şerif AKTAŞ ile Hacer Aktaş’ın 9 çocuğunun 6. Çocuğu olarak Mardin İli Kızıltepe İlçesi Büyükayrık (Meşkoka Mezın) köyünde doğdum.  Aslen Mardin İli Dargeçit (Kerboran) İlçesi Kılavuz (Xelila) Köyünden Seyit Aşiretindenim. Babam Xelila Kabilesinin Arabi Aşireti Seyitlerinden, Annem Seyit Bilal El-Bercirmani’nin soyundandır.

Kızıltepe Dörtyol İlköğretim Okulu, Kırşehir Prof Dr Erol GÜNGÖR Ortaokulu ve Kızıltepe Lisesinden mezun olduktan sonra, Kırgızistan ülkesindeki İktisat ve Girişimcilik Üniversitesi’nin Uluslararası İlişkiler Bölümünü derece ile bitirerek, Kırgız Türk Rus Enstitüsünde 5 yıl uzmanlık eğitimimi tamamladım.

2007 yılında Sevgili eşim Kırgız asıllı Arina ile evlendim. Bu evliliğimden şuanda 7 yaşındaki oğlum Enes Manas ve 1,5 yaşındaki ikiz kızlarım Elvin ve Ecrin dünyaya geldi.

İş hayatına Kızıltepe İlçesinde Turizm, Hac ve Umre Organizatörlüğü ile Gayrimenkul Danışmanı olarak başladım. Halen bu işlere devam etmekteyim.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı olarak 2002, 2007, 2011 ve 2015 Milletvekilliği seçimlerinde siyasi danışmanlık görevlerinde bulundum. Akademik alanda İşletme, Uluslararası İlişkiler ve Edebiyat bölümlerinde 100’e yakın lisans, Yüksek lisans ve doktora tezlerinde danışmanlık yaptım.

Yurtiçinde ve Yurtdışında birçok yardım kuruluşunda görevler aldım. Son olarak Kızıltepe Berçem Mahallesinde Dunaysır Camii ve Medresesinin yapılışında öncülük ettim.

Kürtçe, Rusça, İngilizce, Farsça ve Türk Lehçelerinden – Kırgızca, Özbekçe, Kazakça ve Tatarca- dillerini bilmekteyim.

27. Dönem Milletvekilliği Seçimlerde Mardin halkına hizmet etmek adına bağımsız milletvekili adaylığı müracaatında bulundum. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!