Mardin Müzesi Çocuk Kütüphanesi Açılışına Davetlisiniz


Bu haber 2018-05-17 14:11:00 eklenmiş ve 395 kez görüntülenmiştir.

Mardin Müzesi Çocuk Kütüphanesi Açılışına Davetlisiniz

18 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü dolayısıyla Mardin Müzesi’nde çeşitli etkinlikler düzenlenerek Mardin Müzesi Çocuk Kütüphanesi Açılışı yapılacak.

 

Uluslararası Müzeler Günü Etkinlikleri ve Mardin Müzesi Çocuk Kütüphanesi Açılışına tüm halkın davetli olduğu belirtilen Mardin Müzesi basın bülteninde gün ve açılış ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

“Müzeler Yaşamları Değiştirebilir!” sloganı ile halkı bilgilendirerek, danışarak, birlikte karar vererek ve birlikte hareket ederek, bağımsız girişimleri destekleyerek Mardin’de varlığını sürdüren Mardin Müzesi, müzelerin “Tarihi eserlerin korunduğu ve sergilendiği yer” kimliğini aşarak bireyi, aileyi, okulu, toplumu, etkinlik kapsamına alan, çocuğa, yaşlıya, engelliye eğitim veren, öğrenme süreçlerine etki eden, sosyalleşmelerini sağlayan, sanatla buluşturan, bireyin gelişmesine, toplumun kalkınmasına katkıda bulunan, gerçek bir eğitim, öğretim ve iletişim kurumu haline gelmiştir. 

Mardin Müzesi, tematik teşhir salonlarında yer alan kırk beş binin üzerindeki koleksiyonu ile Paleolitik Çağ’dan bugüne kentin arkeolojik geçmişini günümüze bağlıyor, bu koleksiyon ışığında kültürel mirasımızı derinlemesine tanıtan,  eğitim programları ve atölye çalışmalarıyla müze eğitimi çalışmalarını aktif bir şekilde sürdürüyor.  Mardin Müzesi, bu eğitimlerle çocuklarımızın doğal ilgi alanlarını, merak, yaratıcılık, eleştirel düşünme becerisi, hayal gücü ve keşif eğilimlerini geliştirerek,  kültürel mirasını tanıyan, koruyan, yaşatan, farklılıklara saygı gösteren, demokrasi bilinci edinmiş, paylaşımcı ve kendisiyle barışık ve bilime değer veren nesiller yetiştiriyor. 

18 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü’nü de bu anlayış ve misyonla kutlayacak olan Mardin Müzesi, tüm gün boyunca sürecek olacak etkinlik ve atölyelerle her yaştan ziyaretçide kültürel mirasın korunması ve yaşatılmasına yönelik farkındalık kazandırmayı hedefliyor.

Mardin Müzesi’nin Uluslararası Müzeler Günü’nde çocuklara bir de armağanı olacak.  Bünyesindeki 3 bin çocuk kitabıyla çocuklarda kitap okuma alışkanlığı ve sevgisini kazandırma amacıyla ve müze eğitimi atölyeleri ile hizmet verecek olan Çocuk Kütüphanesi’nin açılışı da Uluslararası Müzeler Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek. Avlusundaki meyve ağaçlarının gölgesinde film gösterimleri ve plak günlerinin de gerçekleşeceği kütüphane, çocukların yanı sıra yetişkinler için de alternatif bir mekân olmayı hedefliyor.

 

18 Mayıs’ta Çocuk Kütüphanesi açılışı ve gün boyu sürecek olan etkinliklerimize tüm halkımız davetlidir.


ETİKETLER :
Diğer KÜLTÜR-SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,