Advert

Belediye Ramazan Etkinlikleri Başlattı.

Belediye Ramazan Etkinlikleri Başlattı.
Belediye Ramazan Etkinlikleri Başlattı. Ekspres
Bu içerik 1247 kez okundu.
Yaşar bey çerez Advert

Belediye Ramazan Etkinlikleri Başlattı.

İftar Sofrası Ramazan Ayı Boyunca Misafirlerini Ağırlayacak.

Kızıltepe Belediyesi Ramazan ayı boyunca Kızıltepelileri ağırlayacak İftar Sofrası kurdu. Belediye oruç ayı sürecinde iftardan sonra çeşitli etkinliklerle vatandaşlara hoşça vakit geçirtmeyi hedefliyor. Bu etkinlikleri kapsamında Ramazan ayının ilk gününde Sedat Uçan tarafından verilen ilahi konser büyük ilgi gördü.
Kızıltepe Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca vatandaşlara hizmet verilecek olan iftar sofrasında oruçlar açılmaya başlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan iftar sofrasının ilk gününde Kur'anı Kerim tilaveti ve dualarla birlikte iftarlar açıldı. Kızıltepelilerin birlikte iftar yapabilmeleri için hazırlanan iftar sofrası geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi görüyor. Her akşam farklı bir yemek menüsü ile vatandaşların karşısına çıkacak olan iftar sofrası, ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra evinde tek başına iftar yapmak istemeyenlerle, iftar saatinde evinde olamayanlara da hizmet veriyor.

Ramazan ayının ilk günü, Kızıltepe Belediyesi ile bir hayırseverin katkısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda yaklaşık bin 500 kişilik iftar sofrası oluşturuldu. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, ilçe Protokolü ve halkın yoğun katılımıyla okunan akşam ezanın ardından iftarlar açıldı. İftarın ardından Odabaş, Cumhuriyet meydanında bulunan esnafları ziyaret ederek Ramazan aylarını kutlayıp, kendileriyle sohbet etti.

Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapacak olan Kızıltepe Belediyesi, Ramazan ayının ilk günü etkinliğinde Sedat Uçan’ Kızıltepelilerle buluşturdu. Büyük ilgi gören Uçan, Semazenler eşliğinde okuduğu ilahilere, alanı dolduranlar da eşlik ederek keyifli ve manevi anlar yaşandı.

Çocuklar için animasyonlar, palyaço gösterileri ve skeçlerin de yer aldığı etkinliklere büyük ilgi gösteren vatandaşlar unutulmaya yüz tutan Ramazan ayı geleneklerinin yaşatılmasından memnun olduklarını dile getirdiler.

Kızıltepe Belediyesi tarafından ayrıca alandaki çocuklar başta olmak üzere misafirlere dondurma ikramında bulunuldu.


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yürümek ağrıları azaltır, yaratıcı düşünmeyi yükseltir
Yürümek ağrıları azaltır, yaratıcı düşünmeyi yükseltir
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi