Fırat Mahallesinin 40 yıllık alt yapı sorunu çözüldü


Bu haber 2018-05-18 17:34:56 eklenmiş ve 1309 kez görüntülenmiştir.

Fırat Mahallesinin 40 yıllık alt yapı sorunu çözüldü

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman:  “Alt yapı sorunu olan mahallelerimizin sorunlarını çözüyoruz”

Mardin Büyükşehir Belediyesi, alt yapı çalışmalarını hızla devam ettiriyor. Mardin İçme Suyu ve Kanalizasyon İşletmesi (MİSKİ), Kızıltepe ilçesinin merkez mahallelerinden Fırat Mahallesinin 40 yıllık alt yapı sorununu çözüyor. MİSKİ, yaptığı çalışmalarla şuana kadar 4 bin 850 metre alt yapı borusu döşedi.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Alt yapı sorunu olan mahallelerimizin sorunlarını çözüyoruz” dedi.

Yaman, “Şehrimizde yıllardır çözülmeyen ve kangren haline gelen sorunları çözmeye devam ediyoruz. Yeşil alan sorunu, battı çıktı projesi, kültürel etkinlikler, alt yapı, atık su arıtma tesisleri, kadınlara, gençlere ve engellilere yönelik çalışmalar. Bu projeleri yaklaşık bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede çözdük ve çözmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

Hızlıca alt yapı sorunlarını çözmeye başladıklarını aktaran Yaman, “Hükümetimiz ve İçişleri Bakanlığımız tarafından bize görev tevdi edildikten sonra Kızıltepe Atık Su Arıtma Tesisinin yaklaşık yüzde 10’luk kısmı tamamlanmıştı. Belediyenin imkânlarıyla bu devasa projeyi bitirdik ve şuan tam kapasiteyle çalışıyor. Bunun yanında Yeşilli Atık Su Arıtma Tesisini bitirerek vatandaşın hizmetine sunduk.” diye belirtti.   

Çalışma hakkında bilgi veren Yaman, şu açıklamaları yaptı:

“Kızıltepe ilçemizde ki merkez Fırat mahallemizin yaklaşık 40 yıldır çözülemeyen alt yapı sorunu için MİSKİ, harekete geçti. Tamamen kendi imkânları ile bu mahallemizde yaklaşık 5 bin metre boru döşemesi yaptı. Boru döşemesi sırasında vatandaşlarımızın rızası alınarak çalışmalar yapıldı. 40 yıllık sorunu çözülen mahalle sakinleri durumdan çok memnun. Belediyenin tüm imkânlarını vatandaşlarımızın hizmetinde kullanmaya devam edeceğiz.” diye belirtti.

Mahalle sakinleri ise, yapılan çalışmalarından dolayı Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman ile MİSKİ yetkili ve çalışanlarına teşekkür etti.


ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Puan Durumu
Kızıltepe Ekspres Haber
© Copyright 2018 Kızıltepe Ekspres Haber . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
mardin,kızıltepe,koser,
EKONOMİ
mardin, kızıltepe, koser, Qoser, döviz, para, finans, ekonomi,büyükşehir
RÖPORTAJ
MAGAZİN
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR-SANAT
mardin,kızıltepe,koser,
SAĞLIK
mardin,kızıltepe,koser,
YAŞAM
mardin,kızıltepe,koser,
DÜNYA
Ortadoğu,asya,avrupa,
EĞİTİM
mardin,kızıltepe,koser,
A.Ö.L.
SİYASET
mardin,kızıltepe,koser,
SPOR
mardin,kızıltepe,koser,
GÜNCEL
mardin,kızıltepe,koser,