Advert

Fırat Mahallesinin 40 yıllık alt yapı sorunu çözüldü

Fırat Mahallesinin 40 yıllık alt yapı sorunu çözüldü
Fırat Mahallesinin 40 yıllık alt yapı sorunu çözüldü Ekspres
Bu içerik 1709 kez okundu.
Yaşar bey çerez Advert

Fırat Mahallesinin 40 yıllık alt yapı sorunu çözüldü

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman:  “Alt yapı sorunu olan mahallelerimizin sorunlarını çözüyoruz”

Mardin Büyükşehir Belediyesi, alt yapı çalışmalarını hızla devam ettiriyor. Mardin İçme Suyu ve Kanalizasyon İşletmesi (MİSKİ), Kızıltepe ilçesinin merkez mahallelerinden Fırat Mahallesinin 40 yıllık alt yapı sorununu çözüyor. MİSKİ, yaptığı çalışmalarla şuana kadar 4 bin 850 metre alt yapı borusu döşedi.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Alt yapı sorunu olan mahallelerimizin sorunlarını çözüyoruz” dedi.

Yaman, “Şehrimizde yıllardır çözülmeyen ve kangren haline gelen sorunları çözmeye devam ediyoruz. Yeşil alan sorunu, battı çıktı projesi, kültürel etkinlikler, alt yapı, atık su arıtma tesisleri, kadınlara, gençlere ve engellilere yönelik çalışmalar. Bu projeleri yaklaşık bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede çözdük ve çözmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

Hızlıca alt yapı sorunlarını çözmeye başladıklarını aktaran Yaman, “Hükümetimiz ve İçişleri Bakanlığımız tarafından bize görev tevdi edildikten sonra Kızıltepe Atık Su Arıtma Tesisinin yaklaşık yüzde 10’luk kısmı tamamlanmıştı. Belediyenin imkânlarıyla bu devasa projeyi bitirdik ve şuan tam kapasiteyle çalışıyor. Bunun yanında Yeşilli Atık Su Arıtma Tesisini bitirerek vatandaşın hizmetine sunduk.” diye belirtti.   

Çalışma hakkında bilgi veren Yaman, şu açıklamaları yaptı:

“Kızıltepe ilçemizde ki merkez Fırat mahallemizin yaklaşık 40 yıldır çözülemeyen alt yapı sorunu için MİSKİ, harekete geçti. Tamamen kendi imkânları ile bu mahallemizde yaklaşık 5 bin metre boru döşemesi yaptı. Boru döşemesi sırasında vatandaşlarımızın rızası alınarak çalışmalar yapıldı. 40 yıllık sorunu çözülen mahalle sakinleri durumdan çok memnun. Belediyenin tüm imkânlarını vatandaşlarımızın hizmetinde kullanmaya devam edeceğiz.” diye belirtti.

Mahalle sakinleri ise, yapılan çalışmalarından dolayı Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman ile MİSKİ yetkili ve çalışanlarına teşekkür etti.


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yürümek ağrıları azaltır, yaratıcı düşünmeyi yükseltir
Yürümek ağrıları azaltır, yaratıcı düşünmeyi yükseltir
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi